Dead Space 4 bol plánovaný ako survivalovka

pridal saver 14.7.2018 o 21:50
Akcia


Ben Wanat jeden z autorov Dead Space v interview prezradil, že v pláne bol aj Dead Space 4, ktorý sa žiaľ nedostal cez konceptné štádium.  Koncept však bol zaujímavý a iný ako predchádzajúce hry. Prakticky by z hry bola sandboxová survivalovka, aké vidíme na trhu teraz.

Presnejšie koncept bol založený na prežití medzi zamorenými loďami vo vesmíre. Hľadali by ste vo vesmíre náznaky života, preživších, zbierali zásoby pre fungovanie vašej lode. Nakoniec flotila časť Dead Space 3 ukazovala ako by mohol nelineárny gameplay vyzerať. Ten by hlbšie prepracovali.

Začínalo by sa v niektorej časti vesmíru, možno by hráč nasledoval stopu lodí až na orbitálnu stanicu, ktorá by mohla mať súčiastky a palivo potrebné, pre vašu loď. Tam by ste si začali robiť obraz o tom, čo sa v tejto časti vesmíru stalo a popritom by ste bojovali proti nekromorfom na stále ďalších lodiach.

Čo sa týka nových nekromorfov, spomína napríklad takého, ktorý by sa vedel pohybovať aj mimo gravitácie. Totiž, zatiaľ čo štandardným nekromorfrom jednoducho ujdete do vesmíru, taký, ktorý by mohol vyvinúť vlastný pohon, by bol skutočne hororový.  Mohol by sa navigovať vo vesmíre, zavesil by sa na vás a vo vesmíre by vám nakoniec strhol masku.

A čo sa týka konca, k tomu povedal:  "Našli by hráči cestu von z oblasti Nekromorfnej apokalypsy? Zrejme áno, ale možno by im to aj bolo ľuto. Niekedy je totiž lepšie zostať pri zle, ktoré poznáte..."

Nakoniec Ben Wanat stále verí, že ďalší Dead Space by mohol byť a mohol by aj finančne fungovať, ak by EA udržalo nízky rozpočet. Totiž séria umrela hlavne preto, že hry na seba nedokázali zarobiť.
Ellie bude mať v The Last of Us Part 2 NPC spoločníka, má byť navrhnutý ešte lepšie než Atreus v God of War
predchádzajúca novinka

Interview: 11bit Studios chceli do Frostpunku zapracovať skutočné útoky zvierat na kolóniu
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.