Vývojár: PS5 a ďalší Xbox by sa mali zamerať na 4K a 60 fps, nie však nevyhnutne na obe naraz

pridal play3man 4.7.2018 o 8:06
PS4
Xbox One
Xbox Two
PS5


Už to bude päť rokov, čo je tu s nami aktuálna generácia konzol. Tento údaj neznamená nič iné ako to, že sa ďalšej generácie dočkáme v najbližších rokoch, aj keď presne nevieme kedy, veľmi často sa spomína rok 2020.

S plynúcim časom sa o novej generácii rozpráva čím ďalej tým častejšie, a to najmä medzi vývojármi hier. Najnovšie tak urobili zakladatelia štúdia Solar Sail Games, ktoré stojí za hrou Smoke and Sacrifice. Podľa ich slov by mali obe firmy brať 4K a 60fps ako základ, no nie nevyhnutne obe naraz.

"Vo všeobecnosti si vývojári skôr vyberajú 30 snímok za sekundu, keďže pri veľkých hrách skôr dávajú prednosť kvalite grafiky nad rýchlosťou snímkovania a nie som si istý, že sa toto zmení pri iných hrách ako rýchlych akciách či multiplayer tituloch. Dúfajme však, že nová generácia ponúkne niečo viac ako peknú grafiku, pretože s každou novou generáciou hardvéru sa rozdiel zmenšuje - moderné hry už teraz vyzerajú skvele. Skôr sa zaujímam o platformy, ktoré ponúkajú viac možností, majú unikátne a zaujímavé tituly pre hráčov, ktoré by sa o nich inak nedozvedeli!"

Len čas ukáže, akú cestu marketingu obe firmy zvolia a na ktoré prvky sa primárne zamerajú.Cyberpunk 2077 bude obsahovať stealth mechaniky a hráči nebudú nútení bojovať
predchádzajúca novinka

Xbox One konzoly dostanú letné bundle - Xbox One X s PUBG, Xbox One S s Minecraft balíkom hier
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.