Ubisoft vysvetľuje, ako Assassin’s Creed Odyssey zapadne do tradície značky

pridal Gam_er 17.6.2018 o 17:44
PC
PS4
Xbox One
Akčná adventúra


Vyzerá to tak, že Assassin’s Creed Odyssey sa trafí do noty presne tým hráčom, ktorých bavilo Origins. Ďalší titul značky sa ešte viac posunie k RPG žánru, čo však mnohým tiež nevyhovuje. Ubisoft to ale považuje za správnu cestu. Milovníci histórie si všimli, že sparťanské Grécko v Oddysey predchádza Egypt v Origins o niekoľko sto rokov. Mnohí si tak kladú otázku, ako hra zapadne do značky a či hru Ubisoft nemal nazvať inak, keďže v nej nevidíme žiadne assassínske bratstvo. Odpoveď teraz prináša samotný Ubisoft:

„Veľa ľudí znepokojuje to, že Origins vytvorilo bratstvo. Už pred Origins sme však vedeli, že po ňom prinesieme Odyssey. Pozreli sme sa preto na dôležité súčasti tradície značky a na to, ako by sme ich mohli ešte viac rozšíriť či urobiť relevantné pre dnešných hráčov. Jednou z vecí, ktorá veľmi súvisí s tradíciou značky, je spojenie s prvou civilizáciou. Naša značka sa veľmi týka histórie, no máme v nej aj sci-fi prvky. Nechceme spoilovať, ako veľmi je prvá civilizácia spätá s Odyssey, ale môžeme vám povedať, že protagonisti, ktorých sme do hry vybrali, teda Alexios a Cassandra, sú potomkovia kráľa Leonida a krv prvej civilizácie prúdi v ich žilách. Sú napojení na prvú civilizáciu, sú potomkami prvej civilizácie, takže je to veľké spojenie so značkou a tradíciou Assassin’s Creed. 

Jedna super vzrušujúca vec, ktorou sme sa chystali Odyssey pripojiť k širšej tradícii značky, je niečo, čo je prítomné vo všetkých AC hrách. Ide o ideológiu slobody verzus poriadku, pretože to je základnom asasínov a templárov, ktorých poznáme dnes. Asasíni zastupujú slobodu, templári sa snažia zaviesť svoj poriadok. Bolo pre nás naozaj vzrušujúce, že sme boli schopní preskúmať tieto ideológie a to, ako zapadajú do nášho prostredia starovekého Grécka. Rovnako sme skúmali tiež to, ako ich previažeme s našim príbehom. Myslíme si, že z výsledku budú hráči nadšení.

Ako na vás zatiaľ pôsobí Assassin’s Creed Odyssey? Dáte mu šancu, alebo ste v príbehu čakali skôr tradičné bratstvo? Ninja Theory chcelo vytvárať ambicióznejšie tituly bez rizika, preto sa pridali k Microsoftu
predchádzajúca novinka

Ace Combat 7 ukázal na E3 zábery, mapu a trailer
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.