Cyberpunk 2077 je.... FPS hra

pridal saver 12.6.2018 o 21:29
PC
PS4
Xbox One
Akcia
RPG


CD Projekt na E3 ukázal demo (za zatvorenými dverami) a zároveň konkretizoval štýl Cyberpunk 2077 hry. Bude to FPS. Presnejšie FPS spojená s RPG a postavená do otvoreného sveta, pričom RPG základ bude najvýraznejší.

Teda skôr ako štýl Witchera, čakajte niečo ako Prey / Deus Ex / Bioshock vo futuristickom meste, respektíve v iných lokalitách (podľa toho, čo bolo leaknuté, mala by tam byť aj časť hry na Mesiaci). Bude to rýchlejšie, akčnejšie, má tam byť aj wallrunning ako v Titanfalle a samozrejme náležite akčné útoky v závislosti na schopnostiach postavy.

Hra bude sledovať príbeh „V", nájomného zabijaka v Night City, najnebezpečnejšom meste budúcnosti ovládanej spoločnosťami.  Sami si vyberiete pohlavie, vzhľad postavy, a aj jej minulosť. Všetko bude mať vplyv na ďalšiu hru. V nej môžete čakať desiatky hodín hlavnej kampane a ešte viac hodín ponúknu dodatočné aktivity. Autori hovoria, že v Night City bude stále čo robiť. 

Hra nebude mať žiadne levely postavy. Namiesto toho bude postava zbierať skúsenosti z hlavných misií a samostatné body do skúsenosti pôjdu z vedľajších misií (StreetCred). Podľa streetcredu sa vám následne odomkýnajú ďalšie, vedľajšie aktivity a NPC postavy s ktorými môžete komunikovať.  Rovnako na začiatku nebude žiadny výber classov, ale postupne si budete vytvárať vlastnú postavu a priblížite sa k určitému typu postavy podľa toho, aké upgrady si nainštalujete a skilly odomknete.

Cyberpunk 2077 je.... FPS hra

Chýbať nebudú štatistiky a upgradovanie ako postavy tak aj zbraní. Tie budú postavené podobne ako Destiny 2 a Division a to aj s tým, že pri akcii budú nad hlavami nepriateľov "health bary" a z postáv budú vyskakovať čísla podľa zásahov.  V bojoch hra ponúkne ako strelné zbrane a teda útoky na diaľku, tak aj útoky na blízko s či už s päsťami, zbraňami alebo vylepšenými časťami tela. Zo zbraní hra ponúkne budú tri typy - power zbrane, čo sú viacmenej klasické zbrane, Tech zbrane, tie budú strieľať aj cez steny a Smart zbrane tie budú mať napríklad navádzané náboje.

Jediný čas, kedy postava nebude vo FPS pohľade, bude v niektorých prestrihových scénach alebo v aute.  Samotné autá (a motorky) budete môcť kradnúť alebo kupovať si, keďže jazdenia po veľkom meste  bude dostatok a chýbať nebudú ani naháňačky. (lietajúce autá rovnako doplnia ponuku, zatiaľ však o nich ešte autori nehovoria). Štýlom bude Night City mixom medzi Los Angeles a San Franciscom, zložené bude z tematických štvrtí (bude ich šesť) doplnených megabudovami, ktoré budú ako menšie mestá s vlastnými misiami. Celkovo autori sľubujú stovky budov na preskúmavanie, kde niektoré budete môcť aj kúpiť.

Nakoniec mesto doplní aj cyberspace, miestny internet, do ktorého sa pripojíte s terminálov a budete ho skúmať, hackovať systémy, firewally a bezpečnostné programy. 

Cyberpunk 2077 je.... FPS hra

Hĺbku doplní aj interaktívny dialógový systém, kde ako odpovede, tak aj vaše skutky budú mať konsekvencie, ktoré sa odrazia v ďalšej hre. To si už autori nacvičili v Zaklínačovi.

Viac autori povedali aj v interview pre Gamespot  Live a napríklad spomenuli, že naschvál pre trailer vybrali dennú dobu, keďže chceli ukázať cyberpunkové mesto aj cez deň, aby neukazovali atmosféru  Blade Runnera, ktorému sa atmosféra priblíži v noci. Hra bude mať štandardný denný a nočný cyklus.

Zároveň dodali, že odteraz už budú o hre viac rozprávať a aj viac z nej ukazovať.Poké Ball Plus je nový ovládač, ktorým budete chytať Pokémonov
predchádzajúca novinka

Fire Emblem pre Switch má názov a aj termín vydania
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.