Battlefield V bol predstavený, zavedie nás do druhej svetovej vojny.

pridal saver 23.5.2018 o 21:50
PC
PS4
Xbox One
Akcia
Multiplayer


Battlefield V bol práve plne odhalený v livestreame, v ktorom autori porozprávali o možnostiach hry a nakoniec ponúkli aj prvý trailer.

Autori sľubujú, že hra prinesie "doteraz nevidené zobrazenie druhej svetovej vojny". Uvidíme kooperáciu, nové módy, nové bojiská, ale aj množstvo obsahu po vydaní. Celé vo viac svižnejšom a odviazanom poňatí s výraznym zameraním na customizáciu a skinovanie postáv.

Jeden z nových módov bude Grand Operations, budú to vylepšené Operations s viacerými bojmi, ničiacim sa bojiskom a míňaním sa posíl a zásob. Kooperácia bude nazvaná Combined Arms a ponúkne boj pre štyroch hráčov. Singleplayer bude v podobe War Stories ako v predchádzajúcom Battlefielde, kde zažijeme vojnu z pohľadu niekoľkých ľudí bojujúcich vo vojne, spoznáme ich pocity a dôvody bojovať. Bude to ako pohľad zo strany spojencov, tak aj nacistov. Hra nebude mať Battle Royale mod, ale autori to do budúcnosti nevylučujú.

Battlefield V bol predstavený, zavedie nás do druhej svetovej vojny.

Okrem používania klasických zbraní a tankov tentoraz samozrejme pribudne aj lietanie s lietadlami, ktoré si už autori nacvičili v Battlefielde 1. Ponuka vybavenia bude široká a k tomu tentoraz pribudnú Fortrifications, teda obrany, ktoré budeme môcť stavať a rozširovať tak obrany budov o ďalšie prekážky pre nepriateľov, ďalšie zbrane alebo pozície na obranu.

Novinkou je The Company. Bude to možnosť vytvoriť si vlastnú skupinu na boj, v ktorej si budete customizovať svoje postavy, vylepšovať si ich, zbierať vybavenie a aj vozidlá. Všetko sa vám bude spočítavať a následne to budete môcť v hre používať (zrejme v určených modoch).  

Battlefield V bol predstavený, zavedie nás do druhej svetovej vojny.

Hra už nebude mať Premium Pass. Nebude sa platiť za mapy ani za režimy, zrejme všetko bude financované cez skiny a obleky. Hra bude po vydaní ďalej rásť v Tides of War režime, v ktorom sa hráčom budú odomykať ďalšie veci.

Hra vyjde v 19. októbra s tým, že Deluxe edíciu si zahráte už 16. októbra a v EA Access hráte už 11. októbra.

Z ďalších detailov už vieme:

DLC

- Už vieme, že hra nebude mať Season Pass a všetky updaty budú prichádzať zadarmo. Jediné, čo bude spoplatnené mikrotransakciami, budú vizuálne doplnky na postavy. 

Mapy

- Launch lokality budú Francúzsko, Afrika, Rotterdam a púšť v Severnej Afrike
- Fortrification (stavba okolo budov na mape) prvky zahŕňajú vaky s pieskom, zákopy, betónové prekážky. K tomu ďalšie útočné prvky môžu vytvárať supporti a to pridávať guľomety, kanóny a zároveň všetko stavajú rýchlejšie.
- Dôležité lokality, napríklad okolo vlajky, môžu byť k tomu opravené aj po zničení.

Postavy a hrateľnostné prvky

- Zdravie je rozdelené na diely, po ktorých sa regeneruje. Vždy sa zregeneruje len daná časť, nie celých 100 percent
- Fyzické interakcie - každá akcia hráča si vyžaduje interakciu, napríklad aplikovanie lekárničiek, zbieranie nábojov, chytanie sa rohov prekážok. Napríklad vyliečenie si vyžaduje prejsť cez lekárničku, postava ju zdvihne a začne aplikovať.
- Mapa ani HUD už nebudú mať zobrazených nepriateľov, objavovanie nepriateľov je založené na pohybe a zmenách okolo vás.
- Pri spawne dostanete menej nábojov, až nakoniec po niekoľkých bojoch ostanete bez nábojov, ale v hre bude teraz viac možností, ako doplniť náboje, z tiel nepriateľov, z krabíc a debien. Všetko musíte brať manuálne.
- Revive systém má plnú animáciu a vyžaduje si niekoľko sekúnd
- Ragdoll animácie sú teraz riešené na strane serverov, a teda môžete napríklad telo hráča chytiť a odniesť na iné miesto, rovnako telá interagujú s prostredím, napríklad s trávou atď.
- Hociktorý class teraz môže robiť Revive, ale trvá to dlhšie ako keby ste boli medik a nevylieči do plného zdravia
- Môžete zavolať o pomoc, ak ste zranený
- Vizuálny recoil už nebude, každá zo zbraní má vlastný recoil vzor, môžete sa ho naučiť a zvládnuť streľbu lepšie
- Bipody budú jednoduchšie na postavenie a nastavenie
- Správanie nábojov bolo prepracované. Náboje preletia tenkým drevom, kovom alebo stenami
- Upravil sa pohyb pri zemi a môžete skočiť na zem vpred, vzad, doľava, doprava.
- Skákanie má oneskorenie, aby sa zabránilo neustálemu skákaniu
- Pribudlo aj šprintovanie, keď ste prikrčený
- Môžete teraz skočiť cez okno do kotrmelca
- Môžete chytiť a hodiť naspäť granáty, rovnako ich môžete rozstreliť.
- V hre bude menej granátov, keďže je menej nábojov celkovo

Vozidlá

- Môžete ťahať veci, ako stacionárne protiletecké kanóny iným vozidlom (napríklad tankom) a to aj vtedy, keď z nich iný hráč strieľa. Podobne odtiahnete aj zásoby nábojov k svojim kolegom
- Deštrukcie sú plne fyzikálne, a ak niečo exploduje vo vnútri budovy, von z nej vyletia veci.
- Ak nabúrate tankom do budovy, pomaly ju zničí. Steny začnú praskať a padnú. Nie hneď, ale postupne.
- Hra nebude mať behemothov, malou náhradou budú transportné vozidlá na mape, na ktoré môžete naskočiť

Squady

- Celé je to hlboko zamerané na squad systém. Keď sa pripojíte do hry, hneď ste pridaný do squadu
- Pribudne aj nový squad spawn systém, kde pred spawnom vám hra ukáže, čo práve robí vaša jednotka. Môžete sa spawnuť rovno k nej, bude to rýchlejšie, alebo si štandardne vyberiete lokalitu na mape.
- Squady si zbierajú body, ktoré môžu byť použité na zavolanie posíl, môže to spraviť len veliteľ jednotky. Sú to napríklad V1 alebo JB2 rakety, zásoby s nábojmi, lekárničkami, dymové barikády, ťažké zbrane, vozidlá určené pre squady
- Odbudnú Elite classy 
- V hre budú asymetrické vozidlá pre tímy, napríklad jeden tím dostane veľký pomalý tank, ktorý veľa vydrží, druhý tím dostane malý rýchly tank a krehký tank

Classy a zbrane

- Budú štyri classy - Assault, Medic, Scout a Support, majú aj svoje špecializácie, napríklad assault sa môže orientovať na tanky, pechotu, alebo mix. Sú tam aj ďalšie podtypy vojakov, ako recon paratrooper s tichým SMG, tichým vybavením, ako nože alebo tichá chôdza. Jednotlivé schopnosti budete môcť postupne otvárať vo vývojovom strome. Čím viac s daným classom budete hrať, tým viac možností sa mu odomkne.
- To platí aj pre zbrane, ktoré majú vlastné levelovanie a ďalší strom možností. Bude to jediná cesta, ako zbraň a jej chovanie upraviť. Každá má od 5 do 7 vecí na zmenu, ako zásobníky, muška, skin atď
- Môžete si vytvoriť vlastného vojaka, plne ho vizuálne customizovať, nakoniec to nám ukázal trailer. Vizuálne customizácie sú úplne oddelené od špecializácii a nemajú dopad ani na hru ani na správanie zbraní. 
- Rovnaký systém platí pre vozidlá a lietadlá

Režimy:

- Grand Operations mód je multiplayerový zápas rozdelený na dni. Každý deň má iné ciele. Výhra alebo prehra v danom dni má dopad na vizuál mapy a hrateľnosti na ďalší deň. Základom sú tri dni bojov, pričom štvrtý sa udeje len vtedy, ak je stav nerozhodný. Štvrtý deň je posledný a má obmedzené zásoby streliva, nemá respawny a kto prežije, ten vyhráva.
- Kooperačný mód Combined Arms má dynamické úlohy, o ktoré sa stará AI a ponúka niečo iné ako singleplayer a multiplayer, je to kreatívny sandbox.
- Vytvorené postavy môžete používať ako v kooperácii, tak aj multiplayeri, singleplayer bude mať svoje vlastné postavy viac reálne.
- Hra bude obohacovaná v móde Tides of War, ktorý bude dostávať denné, týždenné a mesačné úlohy, nové kapitoly, questy a za splnenia úloh vám dá jedinečné veci a kozmetické doplnky. Chýbať nebudú nové mapy, herné módy a časovo obmedzené doplnky.
- Zatiaľ potvrdené herné režimy sú Grand Operations, Conquest, TDM a Domination

Prvý skutočný gameplay z hry zrejme uvidíme na E3 - ako na EA press konferencii, tak aj Microsoft press konferencii.Vývoj titulu Dreams bol dvakrát reštartovaný, je v príprave cez 6 rokov
predchádzajúca novinka

Warhorse predstavujú DLC plány pre Kingdom Come: Deliverance
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.