GTA V prekonal tržby filmov ako Avatar alebo Star Wars

pridal saver 9.4.2018 o 12:43
PC
PS3
PS4
Xbox 360
Xbox One
Akčná adventúra


Titul GTA V je ďaleko vpredu pred tržbami veľkých filmov. Prekonal filmy ako Avatar alebo Star Wars a to prakticky dvojnásobne. Aspoň tak to najnovšie vyhodnotila stránka MarketWatch, ktorá vychádza z toho, že GTA V predalo 90 miliónov kusov a tržby malo 6 miliárd dolárov. 

Je to ako vďaka tomu, že Rockstar drží cenu vysoko, pričom vydal hru už na piatich platformách, a tržby idú aj z GTA Online. Zrejme tržby GTA Online len odhadli a budú vyššie ako spomínaných 6 miliárd.

GTA V prekonal tržby filmov ako Avatar alebo Star Wars

Pridali aj pomer platforiem, ale ten majú úplne zle, keďže vychádzali z náhodných čisiel VGchartz. PC totiž nemôže mať 2.1% predajov, keď len na Steame predalo 10 miliónov kusov, čo je samé o sebe cez 11%, a spolu s počtami v Rockstar službe to môže byť aj 20%. 

GTA V prekonal tržby filmov ako Avatar alebo Star Wars

Hovoria, že GTA V má najvyššie tržby z hier a ani žiadna z Mario hier, ho neprekonala. Aj keď niektoré z nich majú predaje vyššie, ale zase sa predávali za nižšiu cenu. Znovu však nerátali PC tituly, kde sa tržby World of Warcraft odhadujú na 10 miliárd dolárov a rovnako nikto nevie koľko majú zarobené východné MMO v Číne.Tento rok bude pre Switch opäť veľmi úspešný, očakáva GameStop
predchádzajúca novinka

Ashen, akčná RPG v štýle Dark Souls sa ukázala na PAX výstave
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.