Prvé detaily Playstation 5 devkitov

pridal saver 4.4.2018 o 10:54
PS5


Nedávno sme počuli, že vývojári dostávajú Playstation 5 devkity (vývojárske verzie konzol) a teraz už máme prvé náznaky, čo vlastne ponúkajú.  Podľa informácii SemiAccurate ide o kombináciu 8 jadrového Zen procesoru a Navi GPU, to by malo byt spojené s novými pamäťami zrejme GDDR6. Teda všetko aktuálne technológie, s ktorými pracuje AMD. Nevieme však, či v devkitoch sú už finálne súčiastky, alebo len niečo čo ich výkon napodobuje. 

Čo sa týka výkonu, nebude to veľký skok oproti tomu, čo vidíme v konzolách teraz, keďže polgeneračné konzoly veľké nárasty eliminovali. Grafika pôjde o pár TFlops vyššie a tentoraz sa zrýchli aj CPU a nebude tak brzdiť možnosti hier hlavne v oblasti AI a interaktivity.  PS5 má byť optimalizované aj pre VR.

Zatiaľ je otázne kedy Sony plánuje PS5 vydať, ani ako plánuje zachovať kompatibilitu. Je to stále x86 technológia a teda prechod na novú generáciu a ani spätná kompatibilita, nebude problém. Záleží však ako sa Sony rozhodne. Rovnako záleží ako sa rozhodne s vydaním, môže to vydať už teraz, alebo počkať do budúceho roka. Keďže devkity sú už vonku, neskôr ako jeseň 2019 to nebude.HTC Vive Pro Starter Kit príde zajtra do predaja, avšak za viac ako tisícku
predchádzajúca novinka

Multiplayerovka Deathgarden predstavená, lovec v nej bude zabíjať bežcov
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.