Sea of Thieves dostane mikrotransakcie, ale nemáme čakať žiadne lootboxy a prístup vývojárov bude férovejší než si myslíte

pridal Gam_er 13.2.2018 o 19:56
PC
Xbox One
Akčná adventúra


Rare ešte počas vývoja Sea of Thieves spomínalo, že titul bude obsahovať mikrotransakcie v jednej alebo vo viacerých formách. Zdá sa však, že ich zahrnutie bude o mnoho spravodlivejšie než v iných hrách. 

Výkonný producent Joe Neate a vedúci PC dizajnu Tedd Timmins nám opísali, čo sa bude nachádzať v obchode hry po jej vydaní. Zatiaľčo premýšľajú o budúcnosti, momentálne sú zameraní hlavne na to, aby mala hra ten najlepší možný launch. Prvá veľká aktualizácia príde pravdepodobne 3 mesiace po vydaní.

„Okrem vydania a budúcnosti sa pozeráme na to, aká bude naša prvá veľká aktualizácia. Teraz sa zameriame na to najlepšie možné vydanie, bez akýchkoľvek otázok či argumentov. Prvej významnej aktualizácie by sa hráči mali dočkať 3 mesiace po vydaní hry, no medzitým sa dajú očakávať nepravidelné menšie updaty,” hovoria vývojári.

Pokiaľ ide o obsah aktualizácie, tím premýšľa o rôznych kategóriách hráčov, ktorým chcú predstaviť typ obsahu, aký bude prínosom pre všetky typy hráčov:

„Na aktualizáciu sa pozeráme dvoma pohľadmi, pričom jeden je pre zanietených hráčov. Rozmýšľame, čo sme im schopní doručiť? To nám prináša nové ciele, nové veci, ktoré chceme dosiahnuť pre tých, ktorí sa v našej hre najviac angažujú. Potom sú tu hráči, ktorí sú akousi strednou cestou. Chcú sa len baviť a postupujú hrou svojim vlastným tempom. Pre nich by sme chceli pridávať nové typy questov a nové možnosti, ktoré v hre môžu robiť a ktoré prispejú k vynikajúcej hrateľnosti. 

Skvelá vec by mohol byť napríklad rybolov. Výborne by do hry zapadol a mohli by sme skrz neho vytvoriť novú obchodnú spoločnosť, ktorá by vám mohla priniesť nové ciele na dosiahnutie, pričom by ste mohli získať tiež nejaké nové špeciálne predmety. Išlo by o súčasť hry, ktorá by bola pre každého. Chceme však priniesť aktualizácie, ktoré poskytnú benefity obom skupinám hráčov.

Vývojári tiež priznali, že akonáhle budú zavedené mikrotransakcie, nebudú mať vplyv na postup a nebudú obsahovať žiaden druh lootboxov. Jediný spôsob, akým hráči budú môcť minúť skutočné peniaze je získanie zvierat:

Keď prinesieme do hry speňaženie, nebude mať vplyv na výkon hráča ani na jeho postup. Ľudia budú vidieť čo kupujú a neplánujeme žiadne lootboxy. Chceme pridať zábavné spoločenské veci, ktoré majú naozajstnú emocionálnu, nie len funkčnú hodnotu. Necháme ľudí kúpiť si zvieratá. Zaobchádzanie s nimi bude zábavné, budú s vami na lodi, budete ich môcť zobrať a utekať s nimi, pretože pôjde o skutočné fyzické objekty. Môžem zobrať vašu opičku alebo mačku a utiecť s ňou niekam preč. Ak ju položím, vráti sa. ” (budete ju môcť vystreliť aj z dela)

Bolo tiež potvrdené, že Sea of Thieves nebude mať žiadne DLC alebo Season Pass, pretože tím nechce rozdeliť základňu hráčov:

„Keď pridáme do hry ďalší obsah, nemáme záujem účtovať zaň hráčom poplatok. Nebude tu žiaden Season Pass, žiadne DLC balíčky. Tieto veci dáme hráčom zdarma, pretože ich nechceme rozdeľovať.”

Sea of Thieves vyjde 20. marca na PC a Xbox One. 

Páči sa vám prístup Rare k speňažovaniu herného obsahu? 
Dynasty Warriors 9 dostáva recenzie
predchádzajúca novinka

Five Nights at Freddy’s film ma režiséra
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.