PS4 konzola bola hacknutá, hry sa už objavujú na internete, fungujú aj PS2 tituly

pridal play3man 22.1.2018 o 22:55
PS4


Po decembrovom predstavení kernel exploitu v PS4 bolo len otázkou času, kedy hackeri vypustia nástroj na hacknutie konzoly. Ten už je vonku, volá sa PS4HEN, jailbreakne konzolu a umožní ako nahrávať backupy hier, tak spúšťať aj homebrew aplikácie a aj PS2 hry. Totiž konzola má podľa zistení hackerov v sebe skrytý aj PS2 emulátor.  Hack funguje s firmwarom 4.05 a ak má konzola vyšší firmware musí sa spraviť downgrade.

Na internete sa už objavili backupy hier ako Diablo III: Reaper of Souls, Grand Theft Auto V, Uncharted 4: A Thief’s End, World of Final Fantasy, alebo Dying Light, ktoré sa dajú do jailbreaknutých konzol nahrať a spustiť.

Videá už ukazujú, ako to funguje:

Čo sa týka samotného postupu. Aby sa akákoľvek aplikácia mohla nainštalovať do PS4, musí byť vo formáte .pkg a taktiež si PS4 musí mylne myslieť, že bola niekedy zálohovaná. Takto sa dá do PS4 nahrať ako PS4, tak aj PS2 titul, kde zatiaľ fungovali napríklad Shinobi a Klonoa 2. Navyše, s druhou spomínanou hrou si PS3 poradiť nevedela, takže je jasné, že interný emulátor pre PS2 tituly má PS4 prepracovanejší.

Každopádne, o existencii softvérového PS2 emulátoru v PS4 sme už nejakú tú dobu vedeli. Sony totiž pred viac ako dvomi rokmi začalo s vydávaním takzvaných PS2 Classics a označila ich cenovkou 15€. V podstate však ide o pôvodné PS2 tituly bez úpravy, iba s podporou trofejí. Je však škoda, že sa Sony takúto možnosť rozhodlo uzavrieť, hry predávať, a neponúkla ich v rámci spätnej kompatibility. 15 minút z Shadow of the Colossus na PS4
predchádzajúca novinka

Bojovka Dragon Ball FighterZ zbiera hodnotenia a tie ukazujú kvalitu
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.