Remedy: Tradičné singleplayer AAA hry sú veľmi drahé, náklady vzrástli 10-násobne

pridal saver 16.1.2018 o 13:24
PC
PS4
Xbox One


Autori z Remedy naznačili, aké sú hlavné problém tvorby tradičných singleplayer hier - je to ako náročné na financie, tak aj čas, ktorý si hráči hru vychutnávajú, je krátky.

"Realita je taká, že tradičný AAA singleplayer titul je naozaj drahý. Očakávania hráčov sú skutočne vysoké a to ako na dĺžku hry, tak aj funkcie a nakoniec aj celkovú kvalitu. Všetky tieto veci sú veľmi drahé. Ak sa vrátite o 10 rokov, vidíme, že konzolový trh má zhruba rovnakú veľkosť, rovnako aj publikum, ktorému predávate, je rovnakej veľkosti, avšak náklady na vytvorenie hry sú v týchto dňoch desaťkrát vyššie. To je zjavný problém."

K tomu Thomas Puha dodal aj to, že singleplayer prejdu hráči za pár hodín cez víkend a je koniec. Pritom autori na tom robili 4-5 rokov.

"Z kreatívneho pohľadu, aj keď sme robili Alan Wake, bolo to ako keby sme strávili celý tento čas vytváraním postáv, vesmíru, pravidiel a všetkého. Je to miesto, kde chcete, aby hráč strávil dlhšie časové obdobie a to je ťažké urobiť v tradičnej hre pre jedného hráča."

Nakoniec preto, ak autori robia teraz singleplayerovky, idú do otvorených svetov, do ktorých môžu pridávať ďalšie veci a kde hráči strávia desiatky alebo stovky hodín času. Vidíme, ako sa otvoril Ghost Recon, otvára sa Metro, snažil sa o to aj Wolfenstein II.

O toto sa pokúsi aj Remedy vo svojom ešte neohlásenom Project 7 titule, ktorý má byť masívnejší a obsiahlejší. Popritom robia ešte fps strieľačku Crossfire II, čo je pre nich niečo nové.Warner Bros. oficiálne predstavili Scribblenauts Showdown
predchádzajúca novinka

Autori Ni No Kuni oznámili novú hru pre Switch
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.