Na Steame minulý rok vyšlo viac ako 7000 hier

pridal matus_ace 12.1.2018 o 7:59
PC


SteamSpy, aj keď nie je oficiálny nástroj, ponúka pohľad na rôzne zaujímavé štatistiky najväčšej hernej digitálnej distribúcie. Valve si síce presné čísla stráži, no vyzerá to tak, že práve SteamSpy k nim má často veľmi blízko. A jedno aktuálne číslo je dokonca až trochu šokujúce. Už predtým sme vedeli, že len v roku 2017 na Steame vyšlo viac hier než v rokoch 2006 až 2014 spolu, no teraz sa môžeme pozrieť na celkový výsledok za rok 2017. A vyzerá to tak, že minulý rok na Steame vyšlo neuveriteľných 7672 hier. To je priemerne 21 hier vydaných každý deň, čo je obrovské množstvo a oveľa väčšie, než akým sa dokáže ktokoľvek prehrabať.

Steam tak s obrovským prehľadom prekonal výsledok z roku 2016 a to aj napriek tomu, že v priebehu roka zrušil Greenlight a zaviedol Steam Direct. Ak si tak chce niekto na Steame vydať hru sám, už mu nestačili hlasy komunity, ale musel si za vydanie zaplatiť. Aj napriek tomu sa ale odhaduje, že od zavedenia Directu v priebehu júna do polovice septembra vyšlo viac ako 1300 hier, takže je otázne, či Direct nejakým spôsobom obmedzil vydávanie titulov, ktoré si na Steame nezaslúžia byť.

Napríklad známi Silicon Echo Studios, ktorí na Steame vydávali prakticky len základné assety v Unity engine ako "hry", ktoré sa dali spustiť a "hrať", dostali na Steam takmer 200 titulov. Ich shovelware prechádzal ako cez Greenlight, tak aj neskôr cez Direct. Valve všetky ich hry stiahli až po hromadných sťažnostiach hráčov na jeseň. Uvidíme, čo nás teda čaká v tomto roku a či Valve moderovanie obsahu na Steame sprísni, alebo padne ďalší rekord.
303 Squadron: Battle of Britain prichádza na Kickstarter, ponúkne vzdušnú vojnu
predchádzajúca novinka

Fe dostáva dátum vydania a nové obrázky
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.