Lenovo predstavilo Mirage Solo, vlastný VR headset založený na Daydream platforme

pridal play3man 10.1.2018 o 11:36
Mobil
VR


Posledné dni sme sa dočkali hneď niekoľkých oznámení ohľadom nových VR headsetov. Tentokrát so svojim vlastným VR riešením prichádza Lenovo v spolupráci s Google. Volá sa Lenovo Mirage Solo, pričom práve Solo v názve má naznačovať nezávislosť od externého hardvéru.

Funguje teda bez pripojenia k PC a bez nutnosti mobilu, no to je len jedna z výhod, ktoré Lenovo v oznámení prezentuje. Hlavným lákadlom má byť takzvaná WorldSense tracking technológia, vďaka ktorej headset trackuje priestor okolo seba a dokáže ho adekvátne využiť. Najmä teda pre plynulý pohyb v priestore bez externých senzorov pre sledovanie, podobne ako to majú Mixed Reality headsety

Táto technológia samozrejmé má isté limity. Spoľahlivé sledovanie totiž ponúka len v priestore s priemerom 1,5 metra. Z ďalších technických parametrov, Lenovo Mirage Solo bude poháňať Snapdragon 835 od Qualcommu so 4GB RAM a výdržou údajne až 7 hodín. Interná pamäť bude pozostávať zo 64GB ROM, no nechýba podpora pre micro SD karty. Rozlíšenie displeja prekvapivo tiež nie je najhoršie a to 1280x1440 pre jedno oko. Horšie je na tom len váha, ktorá nie je zanedbateľná, najmä pri dlhšom používaní. Konkrétne ide o 645 gramov, čo je skoro o sto gramov viac ako pôvodná verzia HTC Vive - predajná váži 470 gramov, pričom novo oznámené Pro ide s váhou ešte nižšie.

Headsetu chýbajú ovládače, ktoré z pochopiteľných dôvodov systém nevie sledovať v priestore. No ako sa dalo očakávať, používané sú klasické pohybové pre Daydream od Googlu. Otázna je zatiaľ cena, ktorá by ale nemala prekročiť hranicu 400 dolárov. Aj ak by to bolo 399 dolárov stále to bude dvojnásobok ceny Oculus Go, ktorý bol včera potvrdený s cenou 199 dolárov.  Na druhej strane Oculus má len snapdragon 821 čip a iný systém senzorov.

Do obchodov by sa mal dostať v druhom kvartáli tohto roka a to spolu so streamovaciou VR kamerou od Lenovo, ktorá by mala stáť menej ako 300 dolárov.
Xbox One dostane systém kariéry
predchádzajúca novinka

Corsair predstavuje nový zdroj, chladiče a ďalšie produkty zo svojej ponuky
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.