Svetová zdravotnícka organizácia pridala závislosť na hrách do zoznamu diagnóz

pridal play3man 29.12.2017 o 18:58
PC
PS4
Mobil
Xbox One
Switch


Najmä v slovníku tých, ktorí s hrami veľmi neprichádzajú do kontaktu, sa neraz spojili videohry so slovom závislosť. Po novom však toto slovné spojenie nie je len výmysel bez ďalšieho významu, ale plnohodnotná lekárska diagnóza. Svetová zdravotnícka organizácia totiž aktuálne pridala do všeobecného manuálu práve závislosť na hrách ako "hernú poruchu". Zaujímavé tiež je, že spomínaná nová diagnóza si našla miesto hneď vedľa takých porúch ako závislosť na hracích automatoch či určité stupne závislosti na alkohole a drogách. 

Podľa manuálu sa "herná porucha" prejavuje stratou kontroly nad hraním, dávanie prednosti hraniu namiesto skutočným každodenným aktivitám. Ďalšie pokračovanie v hraní aj napriek očividným negatívnym vplyvom či celkové narušenie rodinných, osobných a sociálnych vzťahov je taktiež jedným z prejavov tieto poruchy. Podľa ďalšieho popisu by sa osoba s podozrením na túto diagnózu mala pozorovať aspoň 12 mesiacov, ak sú však symptómy závažné, doba sa môže skrátiť.

Je pritom jedno, či hráte offline alebo online hry, táto diagnóza môže zasiahnuť obe kategórie hráčov. Ako toto rozhodnutie vidíte vy?
PUBG dosiahlo 3 milióny súčasne aktívnych hráčov, padli aj ďalšie rekordy
predchádzajúca novinka

Chcete Super Nintendo do vrecka
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.