Autori Star Wars: Rogue Squadron by na Switch chceli priniesť ďalšiu časť

pridal matus_ace 12.11.2017 o 13:58
Switch


Star Wars: Rogue Squadron bola v minulosti jednou z najpopulárnejších sérií podľa licencie známej filmovej série. Prvá časť vyšla ešte v roku 1998 a oproti vesmírnym simulátorom podľa Star Wars priniesla skôr arkádovú leteckú akciu, ktorá vás preniesla do kokpitu známych fiktívnych stíhačiek počas ešte známejších súbojov. Zalietali ste si tak na Tatooine, ale aj na Hothe a ďalších miestach. Dvojka a trojka prišli už len exkluzívne na GameCube. Postupne sa však séria odmlčala a neskôr aj jej vývojári z Factor 5 čelili finančným problémom, čo vyústilo do hneď niekoľkých zrušených projektov, medzi ktorými boli aj ďalšie pokračovania.

Teraz sa ale objavila iskierka nádeje. Po všetkých tých tokoch prezident Factor 5, Julian Eggebrecht, vyjadril svoju túžbu po návrate série. Konkrétne by chcel najskôr priniesť na Nintendo Switch titul Star Wars Rogue Leaders: Rogue Squadron. To bol zrušený projekt, ktorý bol vo vývoji ešte pre Wii, no bol zrušený.Mala to byť kompilácia Star Wars Rogue Squadron: Rogue Leader a Star Wars Rogue Squadron: Rebel Strike, ktorá by bežala na novom engine a v 60fps. Podľa neho by to v istej podobe určite mohli vyjsť z archívu. Je to len o tom, či sa do toho oni pustia, či s tým budú súhlasiť Disney/Lucasflim a podľa neho musí aj EA byť nejakou súčasťou mixu.

Musíme však dodať, že práve EA ako výhradný držiteľ práv na Star Wars hry by boli nielen nejakou súčasťou mixu, ale tou hlavnou, ktorá by hru odklepla. A ak by ju odklepli, asi by ju už vyvíjalo niektoré z ich štúdií.

Eggebrecht však živí nádeje a dokonca hovorí, že je pôvodný tím stále spolu a ostatní sú, čo by kameňom dohodil. Zatiaľ si môžete pripomenúť, ako vyzerala rozpracovaná verzia pre Wii.Yakuza Kiwami 2 dostáva nové 1080p obrázky, na ktorých vidíme rôzne oblasti a 2 úlohy
predchádzajúca novinka

Warface dostane Battle Royale mód
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.