DriveHub prepojí vaše staršie volanty s aktuálnou generáciou konzol

pridal play3man 5.11.2017 o 13:03
PS4
Xbox One


Pri príchode novej generácie konzol a prvej pretekárskej hry sa majiteľom herných volantov začali objavovať poriadne hlboké vrásky na čele. Staršie typy volantov, ktoré boli kompatibilné so starou generáciou konzol - PlayStation 3 či Xbox 360, si už s tou novou vôbec nerozumejú. Kvôli chýbajúcemu čipu tak bol nútený každý, kto si chcel zahrať najnovšie konzolové hry na volante, siahnuť opäť do vrecka a kúpiť nový. Našťastie sa postupom času začali objavovať rôzne riešenia, ako novú ochranu obísť a spojazdniť aj staršie volanty pomocou emulácie. Na internete ste mohli nájsť rôzne produkty, ktoré ponúkali podobný výsledok, no taktiež ste sa do jeho výroby mohli pustiť sami.

Kanadská firma Collective Minds prišla s ďalším takýmto riešením. Ide o perifériu s názvom DriveHub a podľa popisu podporuje všetky známe značky volantov, a teda s tými od Logitech, Thrustmaster alebo Fanatec nebudete mať problém. Samotná krabička je však zaujímavá aj tým, že priamo v sebe má zabudovaný indikátor otáčok motora, ak ho náhodou váš volant nepodporuje. Taktiež tu môžete nájsť samostatný vstup, vďaka ktorému dokážete svoj volant prepojiť s pedálmi, prípadne prevodovkou od inej firmy, čo je už naozaj zaujímavé.

Ako aj v prípade iných verzií, ani cena tejto nie je nízka a vyjde vás na 90€. No ak zoberiete do úvahy, že môžete ušetriť aj stovky eur za nový volant, je to celkom rozumná kúpa. Jediný dôvod, ktorý by vás mohol od kúpi odlákať je force feedback, teda spätná väzba. Tá samozrejme je podporovaná, ale keďže ide o emuláciu, nemusí plne replikovať výstup z hry. To by si ale vyžadovalo hlbšie testovanie.Na koľko vyjde herné PC s novými Intel i5 8400, i5 8600K a i7 8700K procesormi
predchádzajúca novinka

Spider-Man prináša množstvo nových informácií o postavách, grafike, zasadení a ďalšie
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.