Aké je Destiny 2 na PC?

pridal saver 1.11.2017 o 9:26
PC
Akcia
Multiplayer


Destiny 2 síce na PC vychádza neskôr ako konzolová verzia, ale aspoň vychádza, nie ako jednotka, ktorá na tejto platforme absentovala. Prinesie nám tak online boje za záchranu Zeme k ďalším hráčom. Ale otázne je, či oplatí sa do tohto boja pustiť.

V zásade už sme si to opísali v recenzii, Destiny štýl je veľmi špecifický a hlavne na PC nemusí každému sadnúť. Veľmi záleží na tom, aký ste typ hráča, ak máte radi arkádové fps akcie, v ktorých musíte dať desiatky rán do nepriateľa na to, aby zomrel, ste na správnom mieste. A ak to všetko máte radi aj v kooperácii, ste tu ako doma. Navyše vám to ochutí pekná grafika. Ale na druhej strane, ak potrebujete ku hre aj príbeh, nemáte radi opakovania, absenciu taktiky, neustále strieľanie, potrebu levelovania a nutnosti získavania stále lepších verzií stále rovnakých zbraní, toto nebude pre vás.

Jednoducho Destiny 2 je akčná online multiplayerovká takmer v MMO štýle, ktorá je však hlavne zameraná na kooperáciu a raidy a ako doplnok má aj klasický multiplayer. Ale pre singleplayeristov umožňuje celú kampaň prejsť aj samotnému hráčovi. Hra je však ladená primárne na online a bez priateľov stráca na zábavnosti.

Čo sa týka samotnej verzie na PC, optimalizácia je parádna a to pri pôsobivej grafike v pekných 60 fps aj na GTX970 (konzoly idú len 30 fps). Tu by si aj Wolfenstein II mal brať príklad ako držať stabilný framerate a zároveň ponúkať hi-res textúry. Aj keď je pravda, že toto prostredie je síce otvorenejšie a voľnejšie, ale aj prázdnejšie a statickejšie. Prostredia sú na pohľad pekné a netradičné, aj keď minimálne teraz na začiatku ich nie je veľa a rýchlo ich spoznáte.

Rovnako ovládanie myšou a klávesnicou je na PC veľmi kvalitne dotiahnuté. K tomu je aj mierne upravená hrateľnosť, aby to PC hráčom lepšie sadlo a boje boli efektívnejšie. Zatiaľ čo s gamepadom strieľate len približne a zvyšok robí automatické zameriavanie, tu viete pekne dávať headshoty, efektívne likvidovať nepriateľov a vychutnávať si to. Povedal by som, že je to oveľa lepší pocit zo streľby, možno škoda toho RPG štýlu likvidovania nepriateľov, kde potrebujú 10 alebo aj 1000 striel, aby zomreli, ale to už bude záležať ako vám to sadne.

Ak hodnotíme čisto PC verziu, Bungie pekne zapracovalo a dotiahlo ju a nemusíte sa báť problémov. Čo sa týka samotnej hry, tam je už situácia otázna. Na konzolách sa už po mesiaci objavujú náznaky o odlive hráčov pre nedostatok obsahu. Bungie sa s tým bude snažiť bojovať častejšími, ale platenými expanziami, z ktorých prvá čoskoro príde.

Osobne by som povedal, že je veľká škoda, že Bungie neskúsilo niečo poriadne s príbehom ako svojho času robilo Halo sériu. Na to majú oveľa lepšie predpoklady a istotu, že hráči sa skutočne zabavia. Vzhľadom na zmluvy s Activisionom zrejme však ešte môžeme čakať Destiny 3.Prípravy na Andromedu sú v Microsofte v plnom prúde
predchádzajúca novinka

Surviving Mars ponúkne zábavu vyváženú vedeckými faktami o skutočnom osídľovaní Marsu
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.