Atari priblížilo, aké hry chce mať na Atariboxe a ako chce zaistiť aby nedopadol ako Steam machines

pridal saver 22.10.2017 o 13:48
PC


Atari síce ešte svoj Ataribox naplno nepredstavilo, ale už hovorí o obsahu, ktorý prinesie. Popritom reagovalo na to, či sa neboja, že skončia ako Steam machines. 

Presnejšie Ed Fries z Atari (predtým pracoval v Microsofte) na to povedal, že Valve dali hráčom príliš veľa vecí naraz. Príliš veľa možností a to prinieslo problémy. Totiž umožnili veľa spoločnostiam vytvárať Steam machines s rôznymi cenami a možnosťami a nedefinovali tak niečo jednotné. Atari chce ponúknuť integrovaný zážitok priamo z krabice. Zapojiť, zapnúť a hrať. 

Zároveň chcú vlastniť tú krabicu, mať vlastný dizajn, ktorý navrhli a aj nastaviť cenu pre svoje publikum, na ktoré sa orientujú. Orientovať sa totiž budú na indie hry. Nechcú AAA vývoj ako Sony a Microsoft, ale vonku je toľko jedinečných indie hier, ktorými chcú ukázať, že hry nie sú len o grafike. Napríklad Undertale predala milióny kopiíi a pritom je takmer v C64 grafike. Hovoria, že je to nádherné a geniálne a presne takú platformu chcú spraviť.

Steam bol jednoducho inak oritentovaný a zároveň Atari značka má istú definovanú základňu v týchto tituloch. Ľudia značku poznajú. Ako starí, tak aj noví hráči spoznajú ich klasiky ako Centipede, Donkey Kong a doteraz nosia tričká s Atari logom.

Chcú osloviť klasikov, ale aj mladých, ktorým dajú možnosť streamovať priamo z Atariboxu.  Chcú zariadenie do obývačky na čistú zábavu. Ich značka hovorí za seba.

Ak to máme zhrnúť, nie je to zlý cieľ, ale okrem Steam machines sa spálilo a veľa Android krabíc, ktoré tiež chceli niečo podobné ponúknuť. Čo však ide a na čom Atari môže stavať je, že nové mini verzie retro konzol sa predávajú na milióny. Ale aj tam, predať a používať to zariadenie dlhšie, je už druhá vec.

Zatiaľ čo vieme, Ataribox bude mať v sebe štandardný x86 procesor, ktorý má byť AMD s Radeon grafikou, bude bežať na Linuxe. Vzhľadom na hrúbku zariadenia, nečakáme veľký výkon, možno notebookovú verziu čipu.
Ako pôjde Destiny 2 na PC
predchádzajúca novinka

Tunguska: The Visitation ponúka hru s nádychom Stalkera, ale s pohľadom zhora
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.