Nintendo chce prilákať vývojárov hier pre dospelé publikum

pridal matus_ace 17.10.2017 o 11:09
Switch


Nintendo majú mnohí späté skôr s nenásilnými hrami, no vždy tam bola aj druhá strana mince. Na Wii to boli napríklad hry ako No More Heroes, Manhunt 2 a hlavne MadWorld. Na Wii U zas Bayonetta 2, či Devil's Third. Na cesty však podobné hry neprinášali a aj na veľkých konzolách často filtrovali, ktoré akcie k sebe pustia. To sa však so Switchom mení a sami možno viete o tom, že tam Bethesda prinesie Doom a Wolfenstein 2. A to je veľká vec, keď si zoberieme do úvahy, kedy sa naposledy id Soft hra dostala na Nintendo platformu.

Trochu viac svetla do situácie priniesol report The Wall Street Journal, podľa ktorého spoločnosť aktívne podporuje vývoj hier pre dospelé publikum pre Switch. Pod týmto označením sa ale skrývajú naozaj skôr násilné hry, prípadne tituly, ktoré pracujú s trošku otáznymi témami. Nintendo sa takto pokúša zbaviť stigmy tvorcu hardvéru s hrami pre celú rodinu.

Toto už v minulosti naznačilo viac vývojárov, od ktorých sme počuli, že nielen oni chcú priniesť svoje hry na Switch, ale aj Nintendo podporuje vytváranie takéhoto obsahu pre svoju novú konzolu. Aktuálne sa k tomu pre WSJ vyjadril Takuya Aizu, šéf štúdia Inti Creates. To už túto zimu prinesie titul Gal*Gun 2 aj na Switch a sám Aizu povedal, že je prekvapený z toho, že tam Nintendo hru chce. Je to totiž on-rail strieľačka, v ktorej strieľate bozky, aby ste uspokojili anime dievčence.

Zo dňa na deň sa ponuka síce nezmení, ale je vidno, že chce Nintendo priniesť rôzny obsah pre rôzne časti publika a nielen takmer všetko pre všetkých.Huawei Mate 10 a Mate 10 Pro predstavené, Pro verzia bude mať OLED
predchádzajúca novinka

Testy nových Intel i5 8400 a i5 8600K procesorov
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.