Gamescom 2017: Dungeons 3 nadväzuje na úspech predchádzajúcich hier a prichádza s vylepšeniami

pridal play3man 11.9.2017 o 20:09
PC
PS4
Xbox One
Linux
Stratégia


Február tohto roka patril aj ďalšej hre od Kalypso Media. Vývojári z nemeckého štúdia Realmforge Studio prišli s oznámením už druhého pokračovania obľúbeného dungeon manažéra. Dungeons 3 tak bolo oznámené len necelé dva roky po tom, čo sa do predaja dostal druhý diel. Na ten si však fanúšikovia museli počkať o niečo dlhšie, pretože sa do obchodov dostal až štyri roky po debute tejto značky. Vývojári sú si ale s kvalitami tretieho dielu aj napriek menšiemu časovému rozostupu veľmi istí. V rámci trojky sa môžeme tešiť na niekoľko zaujímavých vylepšení či dvojnásobný počet máp a celkovú hernú dobu v porovnaní s predchádzajúcim dielom.

Dungeons 3 tak príde s množstvom noviniek, no jednu z nich si určite všimli majitelia Xbox One, kde sa titul objaví vôbec po prvýkrát. Ak sa práve vy, alebo aj úplne noví hráči bojíte, že vám príbeh nebude dávať zmysel, keďže ste nehrali predchádzajúce dva diely, nebude to tak. Príbeh Dungeons 3 síce bude nadväzovať na udalosti z druhého dielu, no zároveň ponúkne úplne nový príbeh odohrávajúci sa na novom území. Autori ale mysleli aj na verných fanúšikov, pre ktorých majú pripravených množstvo odkazov. V trojke sa taktiež objavia všetky tri frakcie z predchádzajúcich hier, no teraz sa za ne budete môcť zahrať naraz, a tak sa priamo počas hry budete môcť rozhodnúť, či sa budete venovať len jednej z frakcií, alebo to skúsite so všetkými.

Kampaň bude pozostávať tentokrát až z 20 príbehových máp, chýbať nebude ani 20 unikátnych miestností či 18 jedinečných príšer. Novinkou je rozmanitý strom vylepšení, ktorí pozostáva až z 80 rôznych technológií. Ak by vám to ale nestačilo, vyblázniť sa budete môcť aj v náhodne generovaných mapách v skirmish alebo multiplayer režime. Multiplayer sa navyše tiež dočkal vylepšení - zahrať si budete môcť kompetitívne až v štvorici, no po novom tiež v kooperácii v dvojici na multiplayer a skirmish mapách.

Pochopiteľne, určite zmeny k lepšiemu nastali aj na strane hrateľnosti. V rámci manažmentu dungeonov budú mať hráči k dispozícii viac možností. Taktiež sa čo-to venovali RTS mechanikám, ktoré teraz hráčom dajú väčšiu kontrolu nad vlastnými jednotkami a podzemie ako také je oveľa viac dynamickejšie, vďaka čomu bude zaujímavejšie objavovať nové hrady, močiare, kempy a podobne. No a ak ste mali rady špecifický humor pôvodného dielu, Kevan Brighting sa vracia späť v role rozprávača.

Dungeons 3 vychádza už budúci mesiac, 14. októbra 2017, vo verziách pre PS4, Xbox One, Windows, Mac a Linux.
Comics Salon & IstroCON 2017 ponúkne bohatý program a ukáže novú slovenskú hernú tvorbu
predchádzajúca novinka

Ubisoft ohlásil malú multiplayerovku Atomega
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.