Comics Salon & IstroCON 2017 ponúkne bohatý program a ukáže novú slovenskú hernú tvorbu

pridal SECTOR 11.9.2017 o 20:54


V dňoch 15. – 17. septembra sa v bratislavskom Dome kultúry Ružinov uskutoční jubilejný 30. ročník medzinárodného festivalu popkultúry Comics Salón & IstroCON 2017. Festivaly organizuje nezisková organizácia OZ AnimeCrew v spolupráci s Veľvyslanectvom Japonska v Slovenskej republike, Sector.SK a s ďalšími partnermi.

Od svojho vzniku v roku 1988 sa festival venuje komiksu, anime, hrám, japonskej kultúre, K-POPu, sci-fi, fantasy a hororu. Súčasťou festivalu je bohatá ponuka prednášok, workshopov, súťaží, najnovších filmov, fantastickej literatúry, hudby a umenia. Ponúka stretnutia so spisovateľmi, krsty kníh a samozrejme rôzne kreatívne súťaže.

Comics Salón & IstroCON sa teší veľkej obľube a každý rok víta 10-tisíc návštevníkov. Práve preto sa snaží zaujať jedinečným programom.

Cieľom festivalu je poskytnúť návštevníkom edukáciu, priblížiť a podporiť fenomén popkultúry a ponúknuť tvorivú alternatívu trávenia voľného času. Pre širokú verejnosť je Comics Salón & IstroCON aj priestorom na sebarealizáciu a prezentovanie sa – môžete tu vidieť práce talentovaných výtvarníkov, komiksových tvorcov či spisovateľov.

Comics Salon & IstroCON 2017 ponúkne bohatý program a ukáže novú slovenskú hernú tvorbu

Program

Comics Salón & IstroCON 2017 ponúkne v priebehu troch dní atraktívny program. Dominuje mu veľmi obľúbená kostýmová súťaž Cosplay, ktorej víťaz pocestuje na európske finále v Londýne.

Tento ročník prináša niekoľko zásadných noviniek. Prvou je medzinárodná tanečná súťaž K-POP Contest pod. Taktiež rozširujeme festival o súťaž Original Costume pre tvorcov vlastných fantastických kostýmov.

Program upgradujeme v oblasti sci-fi a fantasy. Väčší fokus kladieme na prednášky od spisovateľov a odborných prednášajúcich. Tento rok nás poctí svojou hojnou účasťou práve skupina spisovateľov: Daniel Hevier, Alexandra Pavelková, Františka Vrbenská, Janko Iša, Mark E. Pocha, Jan Kotouč, Lívia Hlavačková, Vita Jamborová, Leona Štiblariková, Viktória Drgoncová, Ondrej Herec a Katarína Čavojová. Navyše sa popri krstoch kníh krstí aj zborník IstroCON 4, výber najlepších poviedok zo súťaže Poviedka IstroCONu.

Neodmysliteľnou súčasťou umenia na festivale sú známi maliari, umelci a komiksy. Tento rok budeme krstiť hneď niekoľko západných komiksov, napríklad Strážcovia Galaxie, Deadpool, aj japonskú mangu – Fullmetal Alchemist a Battle Angel Alita. Taktiež privítame známych maliarov ako Michal Ivan (League of Legends, World of Warcraft), Juraj Mad Maxon (Clive Barker), Martina Pilcerová (Game of Thrones, Duna) a ďalších 18 umelcov v rámci sekcie Artist Alley.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na najnovšie filmové trháky. Medzi nimi nájdete filmy ako Ghost in the Shell, Fantastické zvery, Assasin's Creed, Logan, Lego Batman, Star Trek: Do neznáma a množstvo filmov s komiksovou, fantastickou alebo anime tematikou.

Comics Salon & IstroCON 2017 ponúkne bohatý program a ukáže novú slovenskú hernú tvorbu

Herná sekcia:

Veľkej popularite sa teší aj herná sekcia festivalu, kde ponúkame veľké množstvo súťaží, prednášok, vystavovateľov a herných hostí.

Významnými hosťami festivalu budú tvorcovia hier, ktorí svoje hry odprezentujú priamo na mieste, prípadne budete môcť navštíviť ich prednášku. Tento ročník redakcia Sector.sk privedie napríklad hostí ako Peter Nagy zo slovenského štúdia Games Farm s hrou Shadows: Awakening. Zoznámite sa s ďalšími štúdiami a ich hrami, napríklad FatBot Games s parou poháňaným dungeon crawlerom Vaporum, Volcaniccs s akčným Hellmutom a Perun Creatives sa predvedú s hrou Hobo - simulátor bezdomovca.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na PC turnaje League of Legends, FIFA, Heroes of the Storm a Counter Strike. Na konzolách sa bude súťažiť v hrách Tekken 7, Soul Calibur 5, Mortal Kombat X a Naruto Ultimate Ninja Storm 4. Pripravili sme si pre vás aj jednu horúcu novinku. Prinesieme totiž turnaj v kartovej hre Gwent zo sveta Zaklínača, za ktorou stojí tím CD Projekt RED a pre výhercov sme pripravili zaujímavé ceny.

Čo určite nebude chýbať v hernej sekcii?

 • výstava japonských herných automatov
 • najnovšie herné konzoly
 • sekcia Indie developerov a ich hier
 • retro sekcia s historickými konzolami Nintendo a Sega
 • sekcie výstava, počítačové hry, spoločenské stolové hry, kartové hry a L.A.R.P.
 • prezentácia vývojárskych štúdií a výstava histórie počítačových hier
 • odborné prednášky, besedy a príspevky na tému hier
 • turnaje a hranie najnovších počítačových hier
 • workshopy o tvorbe počítačových hier
 • hranie kartových hier (MTG, World of Warcraft, Pokémon, Yu-gi-oh)
 • hranie stolových hier (Hobit, Smallworld, Lovci noci, Dixit a iné)
 • casual hry (Guitar Hero, DDR, SingStar, EyeToy a iné)
 • LaserGame aréna

Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke podujatia, kde tiež nechýba detailný program prednášok v jednotlivých sekciách a nájdete tam tiež informácie o vstupenkách, ktoré si môžete zakúpiť na mieste. Tešíme sa na vás už tento víkend!
NBA 2K18 dostalo PC požiadavky
predchádzajúca novinka

Gamescom 2017: Dungeons 3 nadväzuje na úspech predchádzajúcich hier a prichádza s vylepšeniami
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.