Obsidian svojho času vyvíjal Xbox One launch titul Stormlands

pridal saver 11.9.2017 o 11:32
Xbox One


Obsidian pri príležitosti Paradox promo eventu na Bastard's Wound expanziu pre Tyranny porozprával príbeh vývoja svojho titulu Stormlands. Ten mal byť launch titulom pre Xbox One, ale vyskytli sa komplikácie a titul bol nakoniec zrušený.

Obsidian v roku 2011 ponúkol nápad na titul Microsoftu a tomu sa zapáčil, aj keď nechcel od toho len štandardnú RPG ale niečo viac, chcel aj kooperáciu a raidy s miliónmi ľudí. Tie milióny ľudí Obsidian nikdy nebral doslova, aj keď cítil, že Microsoft to chce posunúť vpred. Chcel niečo ako Witchera hrateľného s priateľom, kde ak by sa objavila príšera, nezobrazí sa len im, ale všetkým hráčom a spoločne ju môžu zabiť.

To by aj skúsili, ale problémy sa nakoniec vyskytli s tým, že hra sa pôvodne vyvíjala na Xbox 360, Unreal Engine 4 vtedy nebol pre Xbox One, Unreal engine 3 nebol dobrý a nakoniec použili vlastný engine ale prechod im išiel pomaly. Rovnako nikdy predtým nerobili multiplayer a launch dátum sa blížil.  Nakoniec s toľkými problémami pred sebou nevideli dokončenie hry reálne.

Spolupráca s Microsoftom sa tak skončila, aj keď hra ešte ostala a Obsidian ju pod novým názvom Fallen  skúšal ešte ponúknuť inému distribútorovi. Skúšali Ubisoft, 2K, všetkých, ale nikto ju nechcel. Nakoniec prečo, by niekto chcel hru, ktorú iný vydavateľ zrušil?

Síce Fallen nikto nezobral, nápad ešte nezahodili a v roku 2014 Paradoxu ponúkli titul Tyranny. V ňom sa príbeh recykloval v inej podobe. Tyranny práve dostala aj expanziu Bastard's Wound
Galactic Junk League vyletel so Slovákmi do vesmíru
predchádzajúca novinka

Zahrajte si Super Mario 64 Online pre 24 hráčov
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.