Vláda Malajzie zakázala prístup krajiny na Steam pre jednu hru - Fight of Gods

pridal saver 8.9.2017 o 20:00
PC
Bojovka


Malajská vláda si myslí, že nová 2D bojovka Fight of Gods degraduje náboženstvo a náboženských vodcov, a preto ju vo svojej krajine zakázali. Totiž v hre proti sebe bojujú bohovia ako Odin, Zeus, Amateras, Anubis, Mojžiš, Aténa a aj Ježiš a Budha.

Ale niežeby zakázali len samostatnú hru, oni zakázali celý Steam Store v celej krajine. Distribútorovi pritom nedali nič vedieť (vraj dali vedieť Steamu, ktorý mal 24 hodín na reakciu). Pričom autori mohli pokojne v danej krajine hru zablokovať. Autori k tomu dodávajú, že zobrazujú danú tému humorne, tak ako veľa iných médií, ktoré sú povolené. Zrejme niekto na vysokých miestach len čakal na prvý náznak, kedy môže niečo podobné spraviť.

Samotná hra síce nie je je top titul a ide skôr o jednoduchú zábavnú bojovku, ale hráčom  sa páči a aktuálne má na Steame 87% hodnotenie. Vyzerá ,že vďaka reklame, ktorú jej spravila Malajzia si nachádza hráčov. Titul s aktuálnou zľavou stojí menej ako 5 eur, je zatiaľ v Eearly Access

Zatiaľ však čo hra má reklamu, hráči v Malajzii majú problém. Dúfajme, že sa čoskoro vyrieši, autori už písali malajskej vláde a dúfajme, že pochopia čo spravili a ako sa to dá napraviť.

Update: Steam už zablokoval hru pre Malajziu. Teraz sa čaká, či Steam znovu vláda povolí.
Prvá expanzia Destiny 2 sa bude volať Curse of Osiris
predchádzajúca novinka

Gamescom 2017: Ako sa hrá Fallout 4 vo VR
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.