Hráči rozbiehajú PC trh stále viac

pridal saver 6.9.2017 o 21:35
PC


PC herný trh ide a hardvér sa kupuje stále viac, keďže PC hranie stále rastie. Ukazujú to aj čísla prieskumu agentúry GfK agentúrou.

Po náročných rokoch poznamenaných príchodom mobilov a tabletov sa herné PC vyvinuli na silno predávaný mainstreamový produkt. Tento trend pokračoval aj prvej polovici roka 2017, kde herné desktopové PC zvýšili svoje globálne tržby o 55 percent oproti predošlému roku, prenosné PC sa zvýšili o 24 percent. 

Trhy sledované GfK (okrem Severnej Ameriky) mali tržby 1.5 miliardy eur. Najväčšie tržby boli v Západnej Európe, ktorá má na svedomí 44 percent predajov 682 miliónov s 11 percentným zvýšením, Ázia a Pacifik majú 34 percent s 522 miliónmi a 67 percentným navýšením, Východná Európa, vrátane Ruska má 12 percent podielu s 193 miliónmi eur a 42 percentným nárastom.

Gfk dodáva, že periférie k PC ako myši, klávesnice, headsety a monitory majú vysokú popularitu a pokračujú v raste veľkou rýchlosťou. Celosvetovo narástli o 56 percent a mali tržby 1.1 miliardy eur.

S nárastom 114 percent spravili herné monitory najväčší príspevok k tomu už tak dobrému výsledku. Najväčší dopyt bol po veľkých monitoroch s 24 palcami alebo viac a to s doplnkovými funkciami ako s vysokým refreshom, GPU synchronizáciou alebo zahnuté. Herné monitory nie sú len najrýchlejšie rastúcim segmentom, ale aj najviac predávanými perifériami s podielom 57% (597 miliónov eur) z tržieb doplnkov. Ale herné myši tiež narástli o 15% na 130 miliónov eur, herné klávesnice narástli o 23% na 117 miliónov a headsety o 10% na 210 miliónov eur.

Všetko sú len čísla v prvom polroku tohto roku, kde trend rastu sa očakáva aj v druhej polovici roka. Je to ako vďaka e-sports nárastu tak aj VR a prichádzajúcej Mixed Reality, ktoré dodajú ďalšie pozitívne impulzy.
Psychologický horor Don’t Knock Twice vás prinúti neklopať dvakrát
predchádzajúca novinka

Prequel pre Binding of Isaac príde ešte tento rok
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.