Mixed reality odštartuje v októbri s Minecraftom a aj Halo

pridal saver 2.9.2017 o 19:24
PC
VR


Microsoft na Berlínskej výstave predstavil prvú várku svojich VR headsetov pre Mixed reality systém. Ten je trochu odlišný od systému HTC Vive a Oculus a vďaka ich systémom z Hololensu nepotrebujú dodatočné senzory, sú tak lacnejšie a jednoduchšie na zapojenie. Stačí si nasadiť okuliare, zobrať do rúk ovládače a fungujete.  Okuliare samé sledujú svoju polohy v priestore a detekujú polohy ovládačov.

Mixed reality odštartuje v októbri s Minecraftom a aj Halo

Mixed reality headsetov bude niekoľko od rôznych firiem s tým, že Acer verzia začína na 299 dolároch, ak chcete kompletný balík za 399 budú aj z motion ovládačmi od Microsoftu. Dell, Lenovo a HP headsety budú o 50 dolárov drahšie.  Samotné motion ovládače sú univerzálne a pôjdu so všetkými MR headsetmi. 

Všetky headsety sú hardvérovo rovnaké a majú 1440x 1440  displeje s 90hz refreshom, teda rozlíšenie je vyššie ako pri HTC a Oculuse. Líšia sa hlavne dizajnovo a každý má svoje špecifické vylepšenie. Niektoré sú ľahké, niektorým sa dajú zdvihnúť displeje, aby ste si nemuseli dávať dole celý headset.

Mixed reality odštartuje v októbri s Minecraftom a aj Halo

Čo sa týka softvéru Microsoft ohlásil podporu Minecraftu, príde aj Halo zážitok, aj keď zatiaľ nevieme aký presne. Firma ho už dávnejšie spomínala a pôvodne mal byť zrejme ohlásený na E3. Poporu budú mať aj zo strany SteamVR a teda VR tituly budú môcť zapracovať podporu. Postupne ju ohlasujú. Microsoft to prezentoval napríklad na Superhot VR alebo Arizona Sunshine.

Mixed reality odštartuje v októbri s Minecraftom a aj Halo

Samozrejme na VR budete potrebovať rôzne určite PC. Microsoft to rozdelil na dve verzie podpory a to Windows Mixed Reality PC, ktoré majú integrované grafiky a pôjdu na 60 fps a Windows Mixed Reality Ultra PC, ktoré majú samostatné grafiky a pôjdu na 90 fps. Na hry budete samozrejme potrebovať hardvér, aký si daný titul vyžaduje, tie budú rovnaké aké požiadavky na Oculus a HTC headsetoch.
Aj GTA Online už má svoj Battle Royale mód
predchádzajúca novinka

ARK: Aberration expanzia sa objavila na Steame
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.