Gamescom 2017: Metroid: Samus Returns - stará Samus v novom brnení

pridal matus_ace 26.8.2017 o 11:14
3DS
Akcia


Samus Aran patrí medzi najviac ikonické ženské postavy herného sveta. Moment, kedy ste sa prvý raz dopracovali k tomu, kto sa skrýva pod futuristickým brnení, je navždy zapísaný v herných dejinách. Séria začala v roku 1986 a pokračovala v roku 1991 na Game Boyi v podobe Metroid II: Return of Samus, z ktorej sa stala jedna z najlepších handheldových akcií. A teraz, 26 rokov po pôvodnom vydaní, sa hra vracia. Moderný remake Metroid: Samus Returns nám už 15. septembra prinesie štúdio MercurySteam, pričom vývoj vedie Yoshio Sakamoto, ktorý stojí napríklad za Super Metroid.

Prakticky len tesne pred vydaním sme si na Gamescome vyskúšali demo hry, ktoré obsahovalo úvod do príbehu a po pristatí na planéte sme sa sp Samus rovno vybrali na prieskum nehostinného sveta. A práve prieskum je v tomto prípade kľúčové slovo. Metroid séria totiž oproti iným akciám v minulosti ponúkala výrazne viac skúmania herného sveta s bohatými odbočkami a vetvami, ktoré vám mohli priniesť bonusy, no nemuseli ste tam ísť. Inak tomu nie je ani teraz. Herný svet v deme bol navyše plný nástrah a nepriateľov, ktorým ste museli čeliť.

Pri vysporiadaní s nimi ale pomôžu aj úplne nové akčné schopnosti. So Samus napríklad môžete mieriť v podstatne rozšírenom zornom poli a podľa akéhokoľvek uhla, čo pôvodná hra neumožňovala. Oproti nej taktiež pribudli ďalšie zbrane a schopnosti, napríklad rakety, ktoré môžete poznať z neskorších časté série. Na porazenie niektorých nepriateľov budete taktiež musieť použiť melee útoky, ktoré ich oslabia a dajú vám priestor na útok zbraňou. Z klasických prvkov nechýba možnosť zmeniť sa na Morph Ball a dosiahnuť tak nedostupné miesta.

Samus Returns taktiež vyzerá veľmi dobre a ešte lepšie pri použití 3D efektu, ktorý je tu naozaj najlepší za dlhú dobu a hre naozaj dáva nový rozmer, aj keď stále zostáva len 2D akciou. Na využitie 3D efektu sú pripravené aj prestrihové scény, pri hraní si zas užijete peknú hĺbku prostredia. Hra tiež bude podporovať amiibo, ktoré prinesú napríklad špeciálnu obťažnosť pre tých, ktorí chcú extra výzvu. Hlavne ale nemusíte dlho čakať na to, aby ste si hru vyskúšali sami. Tento rok to bude možno najväčšie vydanie pre 3DS a zatiaľ to vyzerá tak, že rozhodne bude mať čo ponúknuť.












Mercy čakajú veľké zmeny
predchádzajúca novinka

Forza Motorsport 7 dostane aj špeciálne Forza edície áut
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login




ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.