NHL Threes opäť prebudilo radosť z arkádového hokeja

pridal matus_ace 1.8.2017 o 19:08
PS4
Xbox One


Futbalových hier je na trhu veľa a medzi nimi nájdete rôzne. Aj keď je séria FIFA Street uložená k ľadu, arkádový futbal nezmizol a stále je tu napríklad v podobe Sociable Soccer. Arkádový basketbal nám priniesla zas hra NBA Playgrounds. Len vo virtuálnom hokejovom svete už nie je konkurencia a pokus o hokejovú arkádu v Old Time Hockey dopadol dosť zle. Uplynulá beta NHL 18 ale fanúšikom niečoho jednoduchšieho, rýchlejšieho a zábavnejšieho dala novú nádej.

Dala totiž možnosť vyskúšať si režim NHL Threes, nový režim, ktorý osemnástka prinesie. Ten v plnej hre ponúkne dokonca kariéru, no zatiaľ sme si mohli vyskúšať offline a online súboje, ktoré nás ale presvedčili o tom, že EA Sports dokáže v hokeji stále príjemne prekvapiť. A pritom stačí tak málo. Hráte na menšom klzisku, s upravenými pravidlami a len s tromi hráčmi (+ brankárom) na každej strane. Samotný hokej je pritom rovnaký ako v prípade "veľkých" zápasov. Nemení sa fyzika, nepribudli žiadne upravené pohyby hráčov a ani žiadne power-upy.

NHL Threes opäť prebudilo radosť z arkádového hokeja

Stačí naozaj málo a užívate si rýchly a jednoduchý arkádový hokej, kde sa hra prelieva z jednej strany na druhú, prakticky sa nebráni, len neustále útočí. Jediná zmena je systém gólov. Existuje tu totiž niečo ako "veľký puk". Za jeden gól môžete mať pripočítané aj 3 body, pričom sa hrá do 7. Tento systém má však ale aj druhú, negatívnu podobu, kedy odpočíta body súperovi a vám pripočíta jeden. Zatiaľ to síce nepôsobí najviac férovo, no dáva to hre zaujímavú dynamiku, kedy sa môže zápas z 2:3 otočiť zrazu na 4:2.

Novému režimu je prispôsobená aj prezentácia, ktorá je viac odviazaná a farebná, plná efektov, šialenej grafiky a napríklad aj tancujúcich hráčov pri vyhodnotení víťazného tímu. Taktiež je to úplne iný komentár. Komentátor je viac afektovaný, hecuje divákov, pletie sa a robí úmyselné chyby, čo k takémuto hernému zážitku veľmi sedí. V plnej verzii hra ponúkne navyše odomykanie štadiónov, hrdinov a iných vecí špeciálne pre tento režim. A našliapnuté má zatiaľ veľmi dobre, stačilo len pár dní na to, aby režim ukázal svoje párty kvality.

NHL Threes opäť prebudilo radosť z arkádového hokeja

Beta okrem toho ponúkla aj EASHL režim, kde si môžete vytvoriť hráča aj tím a ísť online cestou. Môžete si vytvoriť aj ženskú hráčku, či si dať účes na Jágra a postupne si meniť svoj klub. EASHL môžete hrať v štandardnom formáte, ale taktiež v novom formáte 3 na 3. Inak je tu veľa vecí po starom. Samotný hokej sa veľmi nezmenil, aj keď pribudli nejaké nové pohyby. Dojem z neho je veľmi podobný tomu z minulého ročníka. Uvidíme, ako to zaváži v plnej verzii. Arkádový režim Threes je ale lákavý a taktiež toto bude prvý ročník s rozšírenou ligou (tím Vegas Golden Knights z pochopiteľných dôvodov v bete ešte nebol).Pripravuje sa v Rockstare nový Midnight Club
predchádzajúca novinka

Shadow Tactics práve prichádza na konzoly
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.