Ultra Street Fighter 2 pre Switch je hitom, skvele sa darí aj Resident Evil 7

pridal matus_ace 30.7.2017 o 14:23
PC
PS4
Xbox One
3DS
Switch


Je tu obdobie finančných správ a ďalšou spoločnosťou, ktorá sa pochválila svojimi číslami, je japonský Capcom. Ten zhrnul prvý štvrťrok svojho finančného roka, ktorý končil 30. júna. A kým niektoré čísla by sme čakali, iné sú veľkým prekvapením. Oproti rovnakému obdobiu v minulom roku išli celkové čísla spoločnosti hore. Predaje narástli o 7% na $105 miliónov, zisk spoločnosti narástol o 13% na $7.4 milióna. Capcom toto zlepšenie vidí v redukovaní nákladov, no tiež aj v silných predajoch trojice hier: Resident Evil VII, Monster Hunter XX a prekvapivo aj Ultra Street Fighter II: The Final Challengers pre Nintendo Switch.

Resident Evil VII a Monster Hunter XX vyšli ešte v predchádzajúcom finančnom roku, no podľa Capcomu obe hry pomohli ich dobrým výsledkom. RE7 už predal 3,7 milióna kusov, čo je veľmi slušné, no stále je to menej, než v spoločnosti čakali. Pred koncom predchádzajúceho finančného roka totiž chceli mať predané 4 milióny kusov. Celkom slušne sa darilo aj novému vydaniu bojovky Ultimate Marvel vs. Capcom 3. Tá spolu s RE7 viedla digitálne predaje spoločnosti. No čo je prekvapivé, veľkým hitom sa stala retro bojovka Ultra Street Fighter II: The Final Challengers pre Nintendo Switch.

Sám Capcom ju tak označuje a podľa nich mala výborný štart. A to aj napriek tomu, že hra prakticky takmer nič nové nepriniesla a jej cena je na 25 rokov starú hru veľmi vysoká. Hra pritom vyšla len v máji, pomohol jej však pravdepodobne faktor nostalgie a tiež to, že okolo jej vydania Nintendo nenaplánovalo vydanie vlastných hier pre Switch.

Čo sa týka budúcnosti, tam sa spoločnosť spolieha na zatiaľ dve už oznámené hry, ktoré sú na ceste. Veľa si sľubujú od bojovky Marvel Vs. Capcom: Infinite, ktorá vyjde v septembri. A keďže sa každý Monster Hunter predáva vo veľkom, dobré čísla očakávajú aj od Monster Hunter World, ktorý vychádza v roku 2018.
Nvidia Ansel funkcia sa rozrástla o ďalší titul, ako vlastne funguje
predchádzajúca novinka

UI dizajnérka ukázala Crash Bandicoot menu s Xbox tlačidlami
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.