Predaje Switchu slušne napredujú, darí sa aj hrám

pridal matus_ace 26.7.2017 o 12:09
3DS
Switch


Nintendo práve vydalo oficiálne informácie o predajoch za posledný finančný štvrťrok, ktorý skončil 30. júna 2017. A podľa týchto čísiel sa darí ako konzolám, tak aj hrám. Za toto obdobie Nintendo predalo 1,97 milióna kusov Switchu, čo celkové čísla od vydania v marci navýšilo na veľmi slušných 4,7 milióna kusov. Zároveň spoločnosť ponechala svoj odhad 10 miliónov predaných kusov konzoly za prvý rok na trhu. Vzhľadom na to, že sú už teraz v polovici, je tento odhad pomerne konzervatívny.

Čo sa týka predaného softvéru, ten ťahali hlavne hry Nintenda. The Legend of Zelda: Breath of the Wild za toto obdobie pridala 1,16 milióna kusov, čiže celkové predaje dosiahli už 3,92 milióna kusov. Mario Kart 8 Deluxe, ktorý vyšiel v apríli, predal už 3,54 milióna kusov. Novinka ARMS vydaná 16. júna za tak krátke obdobie predala 1,18 milióna kusov, čo je na úplne novú značku veľmi dobré číslo. Kompilácia 1-2 Switch zase predala 1,22 milióna kusov. Celkové predaje hier boli 8,14 milióna kusov.

Nestratilo sa ani 3DS, ktoré však už nemá taký silný ťah. Za toto obdobie sa predalo 950.000 kusov. To sa v ďalšom štvrťroku zvýši, keďže vychádza nový model New 2DS XL. Celkovo handheld prekonal 67 miliónov predaných kusov.

Príjmy spoločnosti oproti rovnakému štvrťroku predchádzajúceho finančného roka narástli o 148% a boli 1,38 miliardy dolárov.
Kartové Fable Fortune prichádza v testovacej verzii na Xbox One a PC
predchádzajúca novinka

Microsoft pracuje na vylepšení UI nového Xboxu One X, potvrdzuje podporu webkamier tretích strán a ďalšie veci
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.