Uvidíme bezkáblový Oculus Rift budúci rok?

pridal saver 14.7.2017 o 11:48
PC
Mobil
VR
Oculus Rift


Podľa informácií, ktoré získal, Bloomberg bude bezkáblový Oculus Rift predstavený ešte tento rok s tým, že by vyšiel budúci rok. Zároveň by mal stáť len 200 dolárov. Presnejšie budú dve verzie.

Prvá verzia bude samostatné zariadenia bez nutnosti mobilu alebo PC a Oculus pri ňom vsádza na to, že by mohlo spopularizovať VR a preniesť ho na masový trh. Zároveň by otvorilo novú triedu VR, kde by sa postavilo medzi mobilné a veľké virtuálky.

Nové zariadenie s kódovým menom Pacific by bolo určené ako na hry, tak aj pozeranie videí a samozrejme aj sociálne siete, keďže Oculus patrí pod Facebook. Bude viac kompaktnejšie ako Rift a aj ľahšie ako Gear VR. Stále ešte nemá finalizované funkcie, bude však môcť byť ovládané cez wireless ovládanie, tak ako pri Gear VR a samotný hardvér by mal bežať na Quallcomm čipe.

Druhé zariadenie má kódové meno Santa Cruz, bude pre PC, bude to prakticky wireless Rift s plným výkonom pôvodného zariadenia. Bude zaujímavé sledovať, akú mu dajú cenu a či sa im podarí eliminovať oneskorenie obrazu. 

Na zariadeniach vraj robí Xiaomi a Oculus si ich obranduje, aj keď len mimo Číny.  V samotnej Číne sa o distribúciu postará Xiaomi a predávať ich bude pod vlastným názvom s vlastnými aplikáciami. Presunutie výroby by nebolo prekvapivé, keďže bývalý vedúci z Xiaomi prešiel do Oculusu a má na starosti práve produkty. 

Uvidíme, čo vlastne nakoniec Oculus predstaví. Konkurencia už začína byť veľká a firma to cíti, okrem toho, že v predajoch zaostáva za HTC Vive, prichádza nová masová konkurencia zo strany Mixed Reality headsetov, ktoré sú výrazne lacnejšie ako Rift a plne podporujú aj aplikácie pod Windows 10.
Develop 2017 ocenenia boli vyhodnotené
predchádzajúca novinka

YO-KAI WATCH 2: Psychic Specters príde na jeseň
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.