Sony vníma konkurenciu Switchu a Scorpia ako ohrozenie počtov svojich hráčov

pridal Gam_er 25.5.2017 o 8:10
PS4
PS4 Pro
PS VR
Xbox One X
Switch


Počas Sony konferencie Investor Relations Day 2017, ktorá sa konala v Tokiu, nám zástupca viceprezidenta Sony Interactive EntertainmentTsuyoshi Kodera poskytol viac informácii týkajúcich sa PlayStation biznisu. Prvej otázke, ktorej Kodera musel čeliť bolo, či vydanie Switchu a blížiaci sa príchod Scorpia považuje Sony za riziko, ktoré by mohlo spôsobiť odliv hráčskej základne. 

Tu spomenul, že prítomnosť konkurenčných konzol aktivuje trh, zatiaľ čo Sony bude vždy pozorne sledovať to, čo ponúka ich konkurencia. Okrem toho sa budú zo všetkých síl snažiť, aby konkurencia neohrozila trhovú pozíciu PlayStation. Reč prišla aj na PlayStation VR, kde Kodera spomenul, že ak sa zvýši objem produkcie tejto náhlavnej VR súpravy, Sony získa viac priestoru pri znížení nákladov, čo by sa priaznivo mohlo odraziť na cene. Napriek pokračovaniu vo väčších objemoch PS VR sa však chce Sony zamerať na poskytovanie vysokokvalitného zážitku. 

Tento fakt sa v súčasnosti odráža na tom, že Sony počúva spätnú väzbu od používateľov, na základe ktorej sa snaží zlepšovať ako hardvér, tak softvér u PS VR. Ďalšou zaujímavou novinkou z úst Koderu bol pokrok v oblasti cloudového hrania. Sony by v tomto smere chcelo maximalizovať životný cyklus svojich IP a tiež pristúpiť k novým distribučným kanálom. PlayStation Now im ponúka možnosť maximalizovať predaj, pričom predplatné tejto služby vytvára nové obchodné príležitosti. 

Kodera nakoniec poveda, že zavedenie PS4 Pro bolo zamerané na zvýšenie predaja medzi hlavnou používateľskou základňou a tiež na získanie nových používateľov. Na druhej strane sa však Sony zaväzuje k tomu, že bude aj naďalej pracovať na štandardnom modele PS4 prostredníctvom poskytovania nových hier, ktoré budú pokračovať v získavaní tzv. “light” používateľov, pričom táto konzola prispeje tiež k zvýšeniu predaja služby PlayStation Plus. Kľúčovým faktorom úspechu tejto služby bolo zachovanie si súčasných 26,4 milióna predplatiteľov.

Čo si o konkurenčom boji platforiem myslíte vy? Malo by sa Sony báť existencie Switchu a príchodu Scorpia? Verdun dostane tento rok standalone expanziu Tannenberg, ktorá ukáže mobilnejšiu stránku 1. svetovej vojny
predchádzajúca novinka

Fallout 4 je tento víkend zadarmo na Steame a aj na Xbox One
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.