Intel a AMD ukázali svoje financie, doplnilo ich aj Apple

pridal saver 1.2.2017 o 17:24
PC
Mobil
iOS


Firmy uzatvárali svoj uplynulý štvrťrok a spolu s tým aj kalendárny rok. Pozrime sa rovno na tri firmy naraz.

Intel zverejnil svoje financie už pred víkendom a ukázal rekordné tržby za uplynulý štvrťrok ako aj za celý rok. Za posledný štvrťrok 2016 mal 16.4 miliardové tržby s čistým príjmom 3.6 miliardy dolárov a rastom vo všetkých diviziách. K tomu rozdelili 1.2 miliardy na dividendy a odkúpili späť akcie za 530 miliónov dolárov. Za celý uplynulý rok mali tržby 59.4 miliardy dolárov a cez 10 miliárd čistého zisku. Prekonali tak odhady analytikov.

Intel a AMD ukázali svoje financie, doplnilo ich aj Apple

AMD rovnako prekonalo očakávania. Tržby mala 1.1 miliardy dolárov a síce sú v strate, ale pri tých peniazoch len v minimálnej  3 miliónovej strate. Akcie náležite tomu mierne klesli. Pre AMD bude dôležitý tento rok, kde sa skúsia vrátiť na scénu procesorov so Zen čipmi a vylepšiť si budú chcieť aj pozíciu na trhu s grafikami, novou Vega sériou. Uvidíme, či im to pomôže viac ako minuloročný Polaris. V každom prípade aj ten im získal pár percent.

Apple sa peniaze stále sypú a tržby sa znovu zvýšili zo 75 na 78.4 miliárd, aj keď zisk mierne klesol na 17.8 miliardy.  Čo sa týka predajov predali 78.4 milióna iPhonov, čo je nárast o viac ako tri milióny oproti rovnakému štvrťroku predošlého roka, iPady však znovu klesli a teraz na 13 miliónov z 16.1 milióna, Macov predali rovnako a to 5.3 milióna.
Výroba WiiU konzoly už skončila
predchádzajúca novinka

Homebound sa už z vesmíru rúti k Zemi, dopadne tento mesiac
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.