Microsoft vydal PIX nástroj pre PC, umožní vývojárom lepšie optimalizovať hry pod DX12

pridal saver 19.1.2017 o 14:10
PC


Microsoft vydal svoj grafický optimalizačný nástroj PIX z Xbox konzol už aj na PC. Vývojári ním môžu lepšie debugovať a optimalizovať svoje hry. Špeciálne ide o optimalizáciu pod DX12, keďže funguje len pod ním. Debugovať sa dajú 64-bitové aplikácie ako UWP, tak aj Win32 (nepôjde to pre x86 kompilácie).

Nástroj sleduje informácie o renderovaní na GPU, ukladá záťaž, procesy, funkcie, sleduje aj CPU, pamäť. Teda údaje, ktoré autori potrebujú na nájdenie leakov a možnú ďalšiu optimalizáciu.  Chýba sledovanie SLI zapojenia, ale ďalšie možnosti budú ešte prichádzať, ako napríklad sledovanie hardware counters a ďalšie možnosti. Vývojári môžu posielať návrhy priamo cez aplikáciu.

Teraz ostáva len čakať a uvidíme ako to pomôže vývojárom. V zásade by z toho mali vyjsť lepšie optimalizované DX12 tituly.

Beta verziu Pixu si môžete stiahnuť tu. Na použitie potrebujete DX12, 32GB RAM a Windows 10 s Anniversary updatom. Viac detailov rozpísal Microsoft na bloguYooka-Laylee predvádza multiplayerové minihry
predchádzajúca novinka

Dark and Light bude krotiť zvieratá a osedlá si aj draka
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.