Microsoft priblížil prichádzajúce updaty pre Windows 10 a Xbox One

pridal saver 13.1.2017 o 21:53
PC
Xbox One


Microsoft priblížil novinky, ktoré prídu do Xbox One a Windows 10 ešte začiatkom roka.  Konkrétne vo veľkom Creators Update. Ten sa zameria ako na pridanie streamingu, tak aj na výkon, na ľudí a súperenie. Teda pribudne napríklad streaming cez Beam na oboch platformách, multiplayerová Areny pre Xbox Live a novinkou pre Windows bude Game Mode.

Instantný streaming na Beam z Windows 10 a Xbox One

Microsoft minulý rok kúpil Beam streamovaciu službu a náležite ju ide využívať. Spraví z nej najľahšiu možnosť ako streamovať gameplay. Len sa napojíte so svojim Xbox Live kontom a môžete streamovať bez akéhokoľvek ďalšieho softvéru z oboch platforiem

Zvýšený výkon v hrách

Microsoft sa snaží získať ďalší výkon pre hry na Windows 10. S Creators updatom príde novinka a to Game mode. Ten je už pre insiderov čiastočne prístupný a prakticky pri spustení hry zoptimalizuje vaše PC na hranie. Bude fungovať ako na Win32 hry, tak aj UWP tituly.

Spolu s tým, príde update aj pre Xbox One, špeciálne pre Guide menu, ktoré ponúkne rýchlejšie vybavovanie bežných činností. Teda ľavé výsuvné menu ktoré sa zobrazí na stlačenie Xbox tlačidla. Prepracujú aj populárne multitasking aplikácie na rýchle používanie a rovno budete môcť nahrávať GameDVR, upravovať dĺžku videa a prístupovať k videám rovno v Guide. Pribudne aj nový Achievement tracking overlay, Gamescore rebríček a nový dizajn Cortany. Doplnené bude aj ovládanie hudby na pozadí.

Lepšie cesty ako ostať kontakte a sharovať s priateľmi

Pribudnú updaty do Activity feed, zjednodušenia s prepojením priateľov z iných sociálnych sietí, vylepšené budú aj kluby a Looking for Grops, kde napríklad pribudnú nástroje pre moderátorov, doplnené bude sharovanie postov ako aj jednoduchšie pripájanie sa do hier.

Microsoft priblížil prichádzajúce updaty pre Windows 10 a Xbox One

Definovanie pravidiel súťaží.

Na Xbox Live bude veľkou novinkou Arena, teda turnajnový prídavok, kde sa bude môcť každý zúčastňovať turnajnov. Turnaje budú od menších alebo veľkých spoločností ako ESL alebo FACEIT, ale aj od hráčov. Počnúc World of Tanks a Killer Instinct si každý bude môcť vytvoriť vlastný turnaj s tým, že ďalšie tituly prídu postupne. Budete môcť do svojho turnaja pozvať priateľov a členov klubu. Keď turnaj skončí, výsledok bude automaticky nahraný a môžete ho sharovať na Xbox Live a ďalších sietiach.

Toto všetko bude súčasť Creators Updatu s tým, že ďalšie novinky budú nasledovať. Napríklad vylepšené bude aj Store.
Krásna A Rose in the Twilight príde čoskoro aj do Európy
predchádzajúca novinka

Detaily Nintendo Switch konzoly a jeho príslušenstva
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.