Predstavenie Snapdragon 835 sa blíži, detaily sú už leaknuté

pridal saver 2.1.2017 o 12:31
Mobil


Qualcomm si na CES pripravuje predstavenie nového Snapdragon 835 čipu a máme tu sériu lekanutých slajdov približujúcich jeho funkcie a výkon.

Zároveň to bude najvýkonnejší mobilný čip. Ponúkne nextgen Kryo 280 jadrá, ktorým nová 10nm architektúra umožní vyššie taktovanie z 2.2Ghz na 2.45Ghz. Zároveň vďaka menšej architektúre bude čip menší, bude mať nižšiu spotrebu (o 50% oproti Snapdragonu 801 na 28nm architektúre) a bude sa aj menej zahrievať.

Grafika v čipe bude Adreno 540 a bude podporovať 60 krát viac farieb ako predošlé grafické čipy. Mimo toho nebude chýbať ani Vulkan a priama DirectX 12 API podpora. Totiž toto je čip, ktorý použije Microsoft na plnú podporu Windows 10 na mobiloch. Teda budú fungovať aj x86 aplikácie a hry. Zrejme však hlavne hry budú závislé od možností daného čipu, kompatibility ovládačov a API podpory.  Zatiaľ tam nebolo špecifikované čo všetko pôjde a ako to bude emulované.

Doplní to Quick Charge 4 technológia, ktorá umožní nabíjať mobil o 20 percent rýchlejšie oproti Quick Charge 3.  Môže to napríklad umožniť nabiť 50% batérie za 5 minút.

Viac sa dozvieme na CES tento týždeň.
Prvých 10 minút z Naruto Shippuden: UNS 4: Road to Boruto
predchádzajúca novinka

World of Van Helsing: Deathtrap práve vyšiel na Xbox One
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.