Project Field od Sony ponúkne nový spôsob hrania kartových hier

pridal roberto 9.12.2016 o 16:52
Mobil


Sony dúfa, že vymyslelo nový, lepší spôsob hrania kartových hier a v Japonsku predstavilo zariadenie Project Field. Toto zariadenie má čítačku inteligentných kariet, viacero senzorov a v neposlednom rade Bluetooth, ktorým komunikuje s tabletmi a smartfónmi. Project Field teda poslúži ako portál na prenášanie fyzických kariet do hry, pričom samotná hra pobeží na inteligentnom mobilnom zariadení a využije aj jeho displej, čo by malo priaznivo ovplyvniť cenu tejto novinky.

Hráči teda budú potrebovať fyzické karty, samozrejme s malými čipmi. Project Field ich identifikuje, prenesie na virtuálny stôl a vďaka senzorom poslúži aj k ovládaniu hry. Posunutie karty na ploche Fieldu ju posunie aj v hre, alebo môže byť pokynom k vykonaniu akcie. Zaujímavosťou je, že zariadenie má byť schopné karty nielen čítať, ale na ne aj zapisovať, čo otvára dvere evolúcii, získavaniu skúsenostných bodov a upravovaniu kariet, ktoré by sa mohlo prenášať aj medzi zápasmi.

Nejde o úplne nový nápad, v Japonsku už podobné zariadenia na hranie kartových hier existujú, ale Sony ako prvé prichádza so zariadením využívajúcim tablety a mobily. Project Field bude najprv ponúknutý japonským hráčom, až potom sa uvidí, či ho Sony pošle aj na západ. Prvá oznámená hra využíva univerzum Yo-kai Watch, príšeriek nie nepodobných pokémonom.
Aktuálny Update 5 pre DOOM pridáva botov do multiplayeru
predchádzajúca novinka

Mysteriózna adventúra Unknown Fate bude plná otázok a podivných bytostí
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.