Microsoftu kúpil streamovaciu službu Beam, bude konkurovať Twitchu?

pridal roberto 12.8.2016 o 10:40
PC
Xbox One


Microsoft oznámil, že je novým majiteľom spoločnosti Beam prevádzkujúcej rovnomennú službu. Beam ponúka divákom livestreamu možnosť opustiť úlohu pasívnych pozorovateľov a v reálnom čase ovplyvniť sledovanú hru. Zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti je Matt Salsamendi, 18 ročný tínedžer. Pod jeho vedením služba vyhrala prvé miesto v Startup Battlefield usporiadanom v rámci tohtoročného TechCrunch Disrupt v New Yorku. Ani jedna strana nezverejnila, koľko miliónov pribudlo na Salsamendiho účet.

"My v Xboxe sme nadšení z takéhoto spojenia hrania a sledovania a hráčom chceme poskytnúť slobodu a možnosť mať skvelé multiplayerové zážitky naprieč všetkými platformami Beamu. Táto akvizícia hráčom pomôže užiť si hranie hier podľa ich výberu, s ľuďmi podľa ich výberu a na zariadeniach podľa ich výberu," povedal Chad Gibson z Microsoftu.

Spôsob, akým služba Beam funguje z pohľadu hráča, je ukázaný vo videu nižšie.V Minecrafte napríklad diváci livestreamu môžu stramerovi dávať úlohy, vyberať nástroje i questy. V iných hrách môžu vyberať loadout, pridávať špeciálne challenge a podieľať sa na ďalších rozhodnutiach. V pripravovanej multiplayerovke Sea of Thieves bude využitá ďalšia funkcia, diváci budú môcť počas hry prepínať medzi pohľadmi viacerých členov tímu, čím sa vlastne dostanú do úlohy režisérov a neustále budú môcť sledovať to najzaujímavejšie, čo sa práve deje.
Lichtspeer bude hádzať oštepy po zmutovaných mytologických obludách
predchádzajúca novinka

Prvé zábery z Assassin's Creed: Bloodsail
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.