Čo priniesol Windows 10 anniversary update?

pridal saver 4.8.2016 o 11:19
PC


Popri Xbox One update je od utorka už online aj Windows 10 anniversary update, ktorý posúva celý systém o krok vpred. Je to veľký update, ktorý prakticky systém posunul na Windows 10.1 podobne ako to bolo pri 8.1.

Z výrazných vecí Anniversary update zmení:

- Štart menu, bolo doladené mierne popresúvané a to ako v desktope, tak aj v tabletovom móde

- Notifikácie dostali nové miesto úplne v pravom rohu s vylepšeným výpisom

- Edge browser bol vylepšený o rozšírenia, ktoré sa dajú sťahovať cez Store. V úvodnej ponuke nechýba adblocker. Novinkou je aj pripnutie záložiek do hornej lišty browsera.

- Hlbšie je už prepracované aj settings menu, do ktorého sa dostáva stále viac možností z pôvodného control panelu. Teraz už nastaveniam pridali ikonky.

- Updatovaný bol aj lockscreen, kde prihlásenie ponúka krajší efekt. Plus do lockscreenu je zapracovaná aj Cortana, ak ju používate, čo zrejme málokto, keďže stále nerozumie slovensky.

- Vylepšili sa aplikácie ako Mail alebo OneDrive, Skype, pridaný je Microsoft Ink, spomínali sme už vylepšenia do Xbox aplikácie, kde pribudla aj podpora niektorých štandardných Win32 hier.

- Pre ubuntu vývojárov bol pridaný Bash Shell

- Upravené bolo Store, ktoré je už teraz prepojené aj s Xbox store a ponúka ako predobjednávky, tak aj predownload a DLC, bundle. Je plne pripravené na Play Anywhere tituly, ktoré sa naraz aktivujú ako na PC, tak aj Xboxe. Prepojený bude môcť byť v hrách aj multiplayer.

V update vidieť ako Microsoft pomaly doťahuje rôzne časti Windows 10 a stále vidieť, že ešte má čo robiť. Nakoniec Windows 10 označujú ako službu, a teda takéto updaty budú pravidelne prichádzať.

Windows 10 anniversary update si stiahnete cez Update funkciu v systéme, alebo si môžete stiahnuť ISO a nainštalovať si ho z DVD. A podľa informácií ide nainštalovať aj s Windows 7 a Windows 8 kľúčmi, tak ak ste ešte nestihli prejsť môžete. Rovnako ak chcete len updatovať, Microsoft má výnimku pre postihnutých využívajúcich asistenčné funkcie, ktorým voľný upgrade stále funguje.
Bank Limit pripravuje akčné futuristické preteky a nielen pre VR
predchádzajúca novinka

Square Mountain kríži Hotline Miami s Hitmanom
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.