Autorovi Ghost of a Tale došli peniaze, otvoril predčasný prístup

pridal roberto 3.8.2016 o 15:18
PC


O Ghost of a Tale sme sa naposledy zmienili na začiatku roka 2015, tak si pripomeňme, že ide o projekt bývalého animátora DreamWorks, Lionela Gallata. Gallat sám založil štúdio a na vlastných pleciach si nechal leví podiel úloh spojených s výrobou hry, ktorej sa na Indiegogo podarilo vyzbierať 49 tisíc eur. Vo vývoji je už celkovo tri roky, ale prechody na novšie verzie enginu Unity spôsobili dlhé zdržania a vyprázdnili autorove vrecká. Teraz už Ghost of a Tale nájdete v Steam Early Access aj medzi nedokončenými hrami na GOG a Gallat vôbec netají, že jediným dôvodom je jeho už takmer prázdna peňaženka. Získané peniaze tak majú, okrem iného, pokryť aj jeho životné náklady, aby mohol naplno pokračovať v práci.

Ghost of a Tale je opísaná ako akčná RPG s myšiakom v hlavnej úlohe, ale výrazné sú aj prvky stealth hier a exploratívnych adventúr. Dobrodružstvu myšiaka Tila predchádzali strašlivé udalosti, počas ktorých bolo veľa zvieratiek premenených na nemŕtvych otrokov tajomného ohňa, myši usvedčené zo zrady boli vykázané zo spoločnej zvieracej rady a bolo im zakázané nosiť zbraň. Tilo preto začína neozbrojený a namiesto v šerme sa dobre vyzná v povolaní barda.

Malo by pred ním byť dobrodružstvo tiahnúce sa naprieč viacerými rozdielnymi lokalitami a počas neho odhalí aj pravdu o tom, či to boli skutočne myši, kto zradil ostatných obyvateľov stredovekej krajiny. V early access verzii je však iba jedna lokalita - pevnosť strážená hlúpymi, ale zato agresívnymi potkaními strážcami. Ako sa Tilo zakráda po chodbách, podzemných priestoroch, strechách i nádvoriach, stretáva okrem nich aj ďalších potkaních obyvateľov hradu a jedného žabieho piráta, ktorí mu zo zištných dôvodov zadajú questy, cez ktoré sa dostane až na hranicu vchodu do susednej lokality.

V hrade je samozrejme veľa zamknutých dverí a tajných chodieb, takže bude treba nájsť veľa kľúčov. Stealth je spracovaný jednoducho. Keď idú okolo stráže, myšiak musí byť niekde, alebo skôr v niečom ukrytý, ideálne v truhlici, ktorá slúži aj ako miesto ukladania. V opačnom prípade nasleduje naháňačka. Súboje minimálne v tejto lokalite nečakajte. Rôzne odolnosti a iné výhody získava menením nájdeného oblečenia.

Autorovi Ghost of a Tale došli peniaze, otvoril predčasný prístup

Hrad a jeho questy majú byť cca štvrtinou plánovanej hry, ktorá sa finálneho vydania PC verzie, v ideálnom prípade, dočká behom šiestich mesiacov. Na vznik hry už prispel aj Microsoft, takže ďalšou v poradí by mala byť verzia pre Xbox One a téma portu na PS4 je zatiaľ tabu. Autor k hraniu odporúča ovládač, hoci je samozrejme podporovaná aj kombinácia klávesnice a myši. Zákaznícke hodnotenie na Steame je veľmi kladné a hráči chvália roztomilé animácie i dobre napísané dialógy, celá pasáž sa ale dá odohrať behom troch hodín a ako to už v EA býva, objavili sa aj bugy.GTX Titan X dostal benchmarky a testy
predchádzajúca novinka

Ďalšia vlna BANov v Overwatch rozprúdila v hráčoch vlnu nenávisti
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.