Doom nebude ponúkať na PC voľné modovanie, dostane len jednoduchý editor, tak ako konzoly

pridal play3man 2.8.2015 o 10:23
PC


fiogf49gjkf0d

Pôvodný Doom si vedeli vychutnať nielen hráči, ale aj moderi, ktorí pre hru vytvorili množstvo rozmanitých úprav. Podpora modov dokáže predĺžiť životnosť hier aj o niekoľko rokov, na čom v konečnom dôsledku získajú okrem hráčov aj vývojári. Ak ste však čakali, že sa s novým Doomom bude situácia opakovať, pravdepodobne zostanete sklamaní. K novému Doomu totiž nevydajú žiadne rozšírené nástroje pre modovanie, mimo SnapMap. Túto informáciu priniesol Pete Hines z Bethesdy, v rozhovore so serverom GameTrailers počas QuakeConu.

No a ako je už z názvu jasné, SnapMap bude len jednoduchý nástroj na vytváranie máp so značne limitovanými možnosťami. Hráči si nebudú môcť vytvárať okolité prostredie či väčšie otvorené plochy. Taktiež sa zdá, že pri ich vytváraní nebudete môcť používať vlastné textúry, ale iba tie, ktoré už v hre sú. Podľa dostupných informácií je to z toho dôvodu, aby sa zjednodušilo presúvanie máp medzi platformami, a teda hráči si budú musieť sťahovať iba malé súbory s informáciami, namiesto objemných dát, ktoré by obsahovali aj textúry.  Prakticky čakajte len spájanie miestností a rôznych častí miestností do jednej mapy.

Nový Doom je vo vývoji pre PlayStation 4, Xbox One a PC, s plánovaným vydaním v prvej polovici budúceho roka.WRC 5 predstavuje systém dynamického zašpinenia
predchádzajúca novinka

Ručne animovaný Elroy, mimozemšťania, logické hádanky, trochu akcie a veľa humoru
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.