Detaily prepojenia PC a Xbox One cez Windows 10

pridal saver 21.1.2015 o 22:21
PC
Xbox One


fiogf49gjkf0d

Microsoft dnes priblížil možnosti, ktoré prinesie Windows 10 na PC a Xbox One. Konkrétne Phil Spencer  na press konferencií odhalil svoju víziu hrania na oboch platformách. Je to prepojená vízia, kde Windows 10 všetko spája a umožní ako dostať Xbox funkcie do PC, tak aj streamovať gameplay z Xbox One a nakoniec Xbox One dostane crossplatformové Windows 10 aplikácie v spoločnom Store. Obe herné platformy budú odteraz pre Microsoft rovnako dôležité, keďže po 13 rokoch zameriavania sa na expandovanie konzoly sa teraz chcú rovnako zamerať aj na PC.

Uvidíme do akej miery ich stratégia zahŕňa Steam a ďalšie digitálne systémy. Na prezentácii však rovno spúšali hry zo Steamu a teda nevyhýbajú sa mu.


Dnes presnejšie predstavili:

Xbox App - aplikácia kde budete mať všetko dôležité hry - priateľov, správy, feed, vašej videá, obrázky ale aj achievementy a veľa ďalšieho.  Bude to zabudovaná aplikácia  systéme, cez ktorú budete môcť komunikovať s priateľmi tak ako teraz na Xboxe.

Xbox Live a multiplayer medzi zariadeniami - Xbox Live je teraz prirodzene integrovaný do Windows 10 a umožňuje  vývojárom priamo využívať jeho funkcie cez Xbox API. Môžu tak využiť multiplayerové servre a to aj napríklad na multiplayer medzi PC a Xbox One.

Streamovanie hier - Streamovanie hier bude zatiaľ možné cez vašu domácu sieť na Windows 10 desktope, notebooku alebo tablete. Vďaka čomu budete môcť hrať svoje Xbox hry aj na PC a to s celou ponukou Xbox One ovládačov. Prekvapivo v tejto časti  Microsoft nespomenul mobily, kam zrejme zatiaľ streaming obrazu neplánujú

DirectX 12 - Vylepšená grafická technológia umožní vytiahnuť plný výkon z podporovaného hardvéru a otvoriť nové cesty invácie v hi-end grafike. Pribudnú väčšie, komplexnejšie tituly, zvýšené detaily v hrách vytvorených alebo updatnutých na DX12.. Teraz už majú DX12 vývojári k dispozícii a enginy ako Unreal Engin 4 a Unity už pridali podporu.

Game DVR - Populárna funkcia z XboxOne prechádza aj na Windows a rovno v systéme budete môcť grabovať gameplay, ktorý následne zeditujete a vysharujete. Cez Windows+G funkciu sa vám otvorí ingame menu, či ste už na Xbox Live, steame alebo iných službách.

K tomu ohlásili aj Fable Legends pre Windows 10, ktoré vyjde po boku Xbox One a bude len jednou z prvých značiek, ktoré prichádzajú na PC. Zatiaľ máme naznačený aj Killer Instinct, ale uvidíme aké budú ďalšie Forza, Gear of War, Halo, Crackdown?

Nový update Windows 10 tech preview verzie vyjde budúci týždeň a aj Xbox App. Rovnako neskôr príde Windows 10 aj pre Xbox One, Ďalšia herná prezentácia Windows 10 bude už začiatkom marca na GDC konferencii.Odhaľte zmysel života v sci-fi dobrodružstve Soul Axiom
predchádzajúca novinka

Microsoft HoloLens - holografické okuliare, ktoré vám upravia realitu
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.