Chyba v linuxovej verzii Steamu vám môže zmazať všetky dáta z PC

pridal play3man 18.1.2015 o 19:08
PC


fiogf49gjkf0d

Ak ste dali zbohom systémom Windows alebo Mac a ako hlavnú platformu používate Linux, pričom máte nainštalovaný Steam, buďte opatrní. Niekoľko linuxových používateľov totiž začalo nahlasovať závažný problém s linuxovou verziou Steamu. Na známom webe GitHub sa zhromaždila skupina hráčov, ktorí sa sťažujú na to, že im Steam zmazal kompletne všetky dáta z PC - a to vrátane dát na externých úložiskách.

Podľa dostupných informácií sa táto chyba prejaví po manuálnom presune .steam zložky v domovskom priečinku, zložky /.local/share/steam, alebo spustení Steam skriptu s parametrom -reset.

Valve sa k tomuto problému vyjadrilo nasledovne:

"Hŕstka používateľov nám nahlásila tento problém po tom, čo manuálne presunuli zložku so Steamom. Neboli sme ho síce schopní reprodukovať, no spravili sme niekoľko opatrení, zatiaľčo ho budeme ďalej skúmať. Ak tento problém zasiahol niekoho ďalšieho, alebo má k nemu viacej informácií, napíšte nám na linux@valvesoftware.com"

Zdá sa, že celý problém je zakopaný v spúšťacom skripte Steamu, konkrétne v nasledujúcom riadku: rm -rf “$STEAMROOT/“*. Tento príkaz by mal za normálnych okolností zmazať koreňový priečinok Steamu a všetky jeho podpriečinky. No kedže žiadny priečinok STEAMROOT neexistuje, systém automaticky preskočí ku koreňovému priečinku celého systému - teda "/". Linuxoví používatelia však veľmi dobre vedia, že príkaz rm -rf je dosť nebezpečný - hlavne pre začiatočníkov, kedže bez upozornenia zmaže všetky dáta z PC. No a kedže pod "/" patrí aj priečinok "media", kde sa pripájajú všetky externé úložiská, prišli by ste aj o dáta na nich. Bez oprávnení správcu síce neprídete o systém, no o všetky osobné údaje (ktoré sú v tomto prípade dôležitejšie) by ste mohli prísť skutočne jednoducho.Angels Fall First prešlo cez Greenlight
predchádzajúca novinka

Ďalšie Dead or Alive kúpeľnové plagáty predvedené
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.