Kto má na svedomí odfláknutú PC verziu Batman: Arkham Knight? Konzolová firma!

pridal matus_ace 24.6.2015 o 8:15
PC


fiogf49gjkf0d

Po katastrofálnom launchi PC verzie Batman: Arkham Knight na povrch vyplávali podrobnosti o tom, kto za touto verziou stojí. Je obrovským prekvapením, že samotné štúdio Rocksteady s touto verziou nemalo čo dočinenia, ale táto verzia bola len portovaná a to "nešpecifikovaným externým PC partnerom". Nakoniec tento partner nebol až taký neznámy a ukázalo sa, že Rocksteady si portovanie outsourcovali v malom štúdiu, ktoré sa skladá len z 12 členov tímu.

Konkrétne ide o štúdio Iron Galaxy Studios. Ak si k nim neviete priradiť žiadne hry, nič sa nedeje, nepatrí totiž medzi tie známejšie a primárne len pomáha, alebo čisto portuje hry na iné platformy, primárne na iné konzoly. Toto málo známe štúdio totiž v minulosti pracovalo len na hrách pre iOS a starú generáciu konzol. Portovali napríklad Dark Void pre PS3, Back to the Future: The Game pre Wii a taktiež priniesli Borderlands 2 na PS Vita, čo taktiež nie je port, na ktorý by mohli byť pyšní. To isté platí aj pre PC verziu Batman: Arkham Origins, s ktorej vývojom pomáhali a z úvodu mala taktiež nemalé problémy. Vyzerá, že port Batman Arkham Knight bol ich prvý veľký samostatný PC projekt a náležite aj dopadol.  Hra má okrem výkonnostných problémov aj problémy s pamäťovými leakmi, padá a chýbajú jej niektoré efekty, ktoré majú konzoly.

Celá situácia sa tak zdá byť spôsobená nešťastným rozhodnutím Warneru odstaviť od PC verzie Rocksteady (ktorí pracovali na PC verziách Arkham Asylum a Arkham City) a zveriť portovanie štúdiu, ktoré nemalo ani kapacity, ani dostatočné skúsenosti s vývojom na PC platformu. K tomu prispelo aj rozhodnutie vedenia o neodložení PC verzie hry, keď vedeli, aké má problémy. Ak si pamätáte, podobne skončil aj Mortal Kombat X a už  môžeme len čakať, ktorý PC titul Warner Bros odflákne nabudúce. 

Rocksteady sa už snaží na fórach situáciu riešiť, ale to, že napíšu, že pre minimálne požiadavky platí 1280x720 rozlíšenie a všetko na minime, hráčom nepomôže. Na druhej strane, sami hráčom s problémami doporučujú Steam Refunds službu.Trailer na Horizon Zero Dawn ukázal viac, než ste si mysleli
predchádzajúca novinka

15 minút krvavej akcie zo Shadow Warrior 2
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.