8.5

AKG N700NC - parádny zvuk na cesty


Prémiový headset s odhlučnením okolia

Článok pre Mobil
kvalitný dizajn
vysoká výdrž batérie
parádny zvuk
adaptívne tlmenie vonkajšieho zvuku
aplikácia v mobile
pre niekoho môžu byť naúšníky malé
micro USB nabíjanie, mohlo byť už USB-C
chýba aptX podpora


Samsung predstavil novú sériu AKG slúchadiel, od štuploviek až po kvalitné odhlučnené headsety. Pozrime sa rovno na najvyššiu verziu AKG N700NC. Čakať od toho môžete kvalitný zvuk a prémiový dizajn, pričom headset je určený hlavne na cestovanie, a to vďaka tlmeniu vonkajšieho zvuku. Teda vo vlakoch, autobusoch, lietadlách, ale aj v meste. Tam nájde svoje využitie, ale nie je dôvod nevyužiť ho aj pri hraní. V zásade ak chcete zvuk a hudbu vo vysokej kvalite a chcete to celé poriadne odhlučnené, N700NC bude presne pre vás.

AKG N700NC parametre:

Váha: 261 gramov
Pripojenie: Bluetooth 4,2 a 2,5 mm jack
Nabíjanie: micro USB
Odpor: 1 - 6 Ohm Citlivosť: 98 dBSPL/1mW @1kHz Výdrž batérie: 36 hodín cez jack, 23 hodín cez bluetooth

N700NC ponúka relatívne nízku váhu, pevnú konštrukciu s oceľovým vystužením a plastovým krytom. Ten má hliníkový náter a dodáva mu na pohľad prémiový dizajn. Samotný hliník nájdete na uchytení slúchadiel. V náhlavníku je na spodnej strane látka s vypchávkou, aby slúchadlá lepšie sedeli na hlave a samotné náušníky majú penovú výplň a koženkový povrch. 

Pritom slúchadlá môžete na každej strane rozšíriť o približne tri centimetre a každý náušník viete aj rotovať, čím vám lepšie prisadne na ucho. Zároveň je rotovanie doplnené aj o ohýbanie, vďaka čomu je headset veľmi skladný a prenosný. Náležite tomu pridáva AKG aj zipsovacie puzdro, do ktorého zmestíte headset a aj doplnkové zariadenia. Je možno až zbytočne hrubý, keďže slúchadlá ostanú veritkálne a nezložíte ich tam do horizontálnej polohy.

Samsung ponúkol v N700 kvalitný headset na cestyHeadset pripojíte cez Bluetooth 4,2 k ľubovolnému zariadeniu alebo ak máte starší mobil s nižšou verziou či úplne bez Bluetooth, môžte využiť klasický 3,5 mm jack, s tým, že v slúchadlách je 2,5 mm jack. Kábel je priložený, a teda ho nemusíte zháňať. Dopĺňa to aj koncovka do lietadla. Najideálnejšie je pripájanie cez Bluetooth, ale ak idete cez kábel, batéria vydrží viac. Bluetooth ju vytiahne za 23 hodín, zatiaľ čo kábel 36 hodín. Sú to však dosť vysoké hodnoty a medzitým si určite nájdete čas na nabíjanie.  Zo zaujímavostí Bluetooth má dosah približne 10 metrov.

Samotné nabíjanie je riešené prekvapivo zastaralo, a to cez micro USB. Je škoda, že tu už nie je USB-C keďže dnes je to už pri mobiloch štandard a ak budete brať tieto hi-end slúchadlá, zrejme budete mať aj kvalitnejší mobil. Dnes už micro USB dávajú len do 100-eurových mobilov. Jednoducho je pravdepodobné, že budete musieť skladovať jeden kábel navyše. Samotné slúchadlá nemajú vlastnú nabíjačku, a teda je ideálne použiť mobilnú alebo pripojenie k PC, prípadne notebooku.

Porty dopĺňajú na náušníkoch aj ovládače. Na ľavom náušníku máte hlasitosť a jej reguláciu, na pravom ho zapínate a synchronizujete.  Plus je tam doplnené tlačidlo, ktoré si môžete nastaviť v aplikácii. Náušníky majú aj malé mikrofóny, vďaka ktorým môžu fungovať aj ako headset pre telefonovanie alebo hranie.  Samozrejme, nie je to primárne herný headset. 

Celý headset môžete s mobilom spárovať prostredníctvom Samsung aplikácie, ktorá ponúkne niekoľko základných funkcii. Môžete ňou monitorovať stav batérie, ale aj nastavovať automatické vypínanie a dobrým doplnkom je pridanie vlastného ekvalizéra. Plus môžete cez ňu updatnúť firmware headsetu a aj upravovať funkciu nastaviteľného tlačidla. Dá sa nastaviť ako Ambient Aware a Talkthru, obe upravia možnosť počúvať okolité zvuky.

Hlavnou výhodou, na ktorú Samsung stavia, je dynamické tlmenie okolitých zvukov, teda zaistenie, aby vás okolité zvuky nerušili a mohli ste pokojne počúvať. Ak chcete počúvať a zároveň byť v bezpečí, Ambient Aware vám do slúchadiel pustí hlasné zvuky zvonku, aby ste zaregistrovali napríklad trúbiace auto, sanitku alebo niečo podobné. Môžete si zapnúť Talktru, kde môžete s niekým komunikovať aj so slúchadlami. Vtedy sa vám vypne hudba v slúchadlách a do reproduktorov vám pôjdu okolité zvuky. 

Čo sa týka pohodlia, rátajte s tým, že náušníky nie sú najväčšie aj veľmi pravdepodobne sa vám do nich nezmestia celé uši, ale napriek tomu nebudú tlačiť a budú dobre odhlučňovať. Samotný zvuk je veľmi kvalitný a čistý, AKG sa v tejto oblasti vyzná. Je však záhadou, prečo nemajú slúchadlá podporu aptX a aptxHD kodekov, ponúkajú len ACC a SBC kodeky. Hudobní fajnšmekri budú asi sklamaní. Je otázne, či to môže pridať update firmwaru. 

Headset veľmi dobre sadne aj na väčšie aj menšie hlavy.Napriek tomu je to zo strany Samsungu prvá vážna konkurencia Senneheiseru, Sony a Bose. Dobieha ich zvukom aj keď v oblasti funkcií ešte má čo robiť.  Je možno škoda, že Samsung tu dal cenu 350 a nie okolo 250-300 eur.  Mohol by prémiovosťou prekonávať headsety Sennheiser PXC 550 alebo Studio3 Wireless. Teraz je na úrovni Sony WH-1000XM3, ktoré sú kvalitou podobné aj keď Sony už má aptX a USB-C nabíjanie. Na druhej strane Samsung má vyššiu výdrž batérie.

AKG 700NC je kvalitným headsetom, ktorý ponúka veľmi dobrý zvuk, ktorý nesklame. Prepojenie s mobilom je jednoduché, aplikácia poteší, ponúka zároveň vysokú výdrž a ľahkú konštrukciu s možnosťou jednoduchého prenosu. Veľká škoda nabíjania cez micro USB a nie USB-C.


napísal saver 1.7.2019Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.