HyperX Alloy FPS


Chcete klávesnicu na hranie FPS hier?

Článok pre PC
kovové telo klávesnice
Cherry MX Switche
kompaktná veľkosť na ľahký prenos
módy podsvietenia
môže prekážať privysoký zdvih a zvuk pri ťukaní
zatiaľ len s Blue switchmi (príde aj Brown a Red verzia)
chýba aplikácia na nastavovanie


Ak máte radi menšie, minimalistické klávesnice, ktoré sú ľahko prenosné, s kvalitnými klávesmi a podsvietením, je tu pre vás HyperX Alloy FPS. Je to klávesnica, ktorá je z pohľadu HyperX mierená na profesionálnych FPS hráčov, ale bude dobrá aj pre neprofesionálov uprednostňujúcich kvalitné switche a kompaktnú veľkosť.

HyperX je herná značka Kingstonu, ktorý sa zameriavala na pamäte, pamäťové karty a SSD disky, ale v poslednej dobe sa začína seriózne orientovať na herné zariadenia. Pôvodne boli v ponuke headsety, ale už sa rozšírila o podložky, teraz expanduje a pridáva klávesnice a prvá myš tiež nie je ďaleko (vyjde v apríli). Samozrejme, všetko je orientované na hernú oblasť.

Prvá klávesnica Alloy FPS je prekvapivo kvalitne spracovaná. Ponúkne kompaktné kovové telo, vysoký zdvih klávesov, v balení je aj púzdro na prenos a odpojiteľný kábel. Má aj USB port na nabíjanie mobilu a aj klávesy, ktoré môžu byť vymenené za červené. Presnejšie klasiky WSAD, 1234, teda určené na FPS hry. Sú aj s drsnejším povrchom na zamedzenie šmýkania prstov. Najdôležitejšie Cheery MX switche sú zatiaľ len v Blue verzii.

Alloy FPS je kompaktná klávesnica z kvalitných materiálovCherry MX sú veľmi kvalitné mechanické switche, ktoré sú spoľahlivé a majú vyšší zdvih. Ak ste sa s nimi ešte nestretli a používate len membránové klávesnice, vedzte, že je to úplne iný pocit. Konkrétne tu sú ešte zvýšené oproti štandardným switch klávesniciam a musíte si na ne zvyknúť. Rovnako ako na hluk. Blue verzia je totiž hlučnejšia, čo môže niekoho vyrušovať. Nie je vhodná napríklad do kancelárie, kde to môže niekoho štvať. Pri hraní však vždy počujete, že kláves je stlačený a máte spätnú odozvu.

Alloy FPS dostane aj tichšiu Brown verziu len s jemnou odozvou a úplne tichú Red verziu bez spätnej odozvy.  Osobne by som FPS hráčom odporúčal jednu z nich, lebo Blue switche si vyžadujú aj väčšiu silu stlačenia a tým pádom to znižuje rýchlosť. 

Každý kláves je samostatne podsvietený červenou LED diódou. Červené podsvietenie sa síce nedá meniť, ale dajú sa prepínať efekty, ako vlny, zobrazovanie posledného klávesu, vlnenie od posledného stlačeného klávesu. Teda zábavky, ktoré si občas pozriete, ale výrazne ich nepotrebujte. Dôležité je, že sa podsvietenie dá zapnúť, vypnúť a nastaviť niekoľko úrovní intenzity. 

Keďže je to primárne herná klávesnica, nechýba jej herný mód, ktorý jednak vypne Windows klávesy a aj spustí antighosting. Herný mód však nemá samostatné tlačidlo a musíte tak používať funkčné FN tlačidlo a konkrétne kombináciu FN+F12. Podobne módy antighostingu môžete nastavovať len manuálne cez FN kláves. Klávesnica má dva takéto módy. V prvom môže byť 6 klávesov a 4 vedľajšie stlačené naraz, v druhom sú všetky klávesy detekované samostatne (FN+Delete a FN+Insert prepínajú oba módy). Nakoniec ak chcete vrátiť všetky nastavenia, môžete manuálne zresetovať klávesnicu cez  FN+ESC. Je však dobré, že sa dá všetko nastaviť manuálne. Napríklad na esports turnajoch, ak si prinesiete vlastnú klávesnicu, nemusíte nič inštalovať, aby ste mohli prepínať. Ale pre nováčikov ako aj pre pohodlie by to chcelo aplikáciu, cez ktorú by ste to vedeli nastaviť.

Keď to zhrnieme, HyperX Alloy FPS je vydarená klávesnica, ale je prísne špecifikovaná a určite nesadne každému. Ponúka kvalitné spracovanie, ale aj vysoký zdvih klávesov, na ktorý si treba zvyknúť. Rovnako ako na hlučnejšie ťukanie Blue Cheery MX switchov. Je to špecifická klávesnica a ak sa nevyznáte vo switchoch, neberte ju naslepo. Ak však viete presne, že chcete práve toto, za 100 eur môže byť vaša.

FPS klávesy môžete vymeniť za červené, s tým, že WSAD sú zdrsnené
napísal saver 6.3.2017Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.