Wii hry roka 2006

Článok pre Wii


Zatiaľ najmladšia platforma štartovala (vzhľadom na praktiky Nintenda) neobvykle na celom svete naraz, čo si vyžiadalo nejeden malý-veľký problém. Vďaka nízkej cene a novej forme interaktivity, ktorú si chcel každý vyskúšať, sa stalo to, čo teší predajcov, ale hnevá zákazníkov. Pulty obchodov boli prázdne a každá ďalšia dodávka napínala nervy. Tým šťastnejším sa však zapísali do pamäti minimálne tituly Wii Sports a The Legend of Zelda: Twilight Princess. Tieto boli prakticky jedinými first party hrami od Nintenda. Launch line-up tvorili predovšetkým hry od Ubisoftu, EA a Activision.

Vyhlasovanie najlepších hier za minulý rok sťažovala ich častá kolísavá kvalita a ich celkový počet. Preto sme sa rozhodli vybrať päticu hier, ktoré predstavujú to najlepšie, čo bolo doteraz vydané na Wii. Páni trubači, posledný krát poprosím fanfaráry. Tram-ta-Da-DÁ. Dámy a páni prichádzajú najlepší:

Pohybové senzory pomáhajú budovať napätie a pocit, že ste tam.
 Call of Duty 3

Vojnová akcia od Activision to vyhrala nielen na frontoch v hlavnej kampani svojou pohlcujúcou atmosférou, ale predovšetkým na poli interakcie, kde ukázala dokonca aj favorizovanému Red Steelu, ako sa má správne ovládať FPS-ka. Call of Duty 3 nemá medzi akciami konkurenciu. Pohybové senzory zabezpečili zintenzívnenie zážitku a dokonale zamaskovali aj absenciu multiplayeru, čo bol aj jeden z mnohých dôvodov, prečo sa strhávalo hodnotenie.

[karta] [recenzia]

Koncept hry, ktorý doslova čakal na pohybové senzory.
 Super Monkey Ball: Banana Blitz

Suma sumárum, v rebríčku sa nám vykryštalizovali tri párty hry. Spomedzi všetkých ponúkajú okamžitú hrateľnosť pre každého a Wii sa spolu s nimi stáva ultimátnou párty zbraňou. A potom, kto by nemal rád opice uväznené vo farebných guličkách, s ktorými prekonávate prekážky? Super Monkey Ball bol zásahom do čierneho, pretože presne pre túto hru sú pohybové senzory ako stvorené. Ovládanie je prirodzenejšie a k obrazovkám určite priláka ďalších hráčov hlavne v robustnom multiplayer párty móde.

Šialený vizuál a zajace, dva spoznávacie znaky nového Raymana.
 Rayman: Raving Rabbids

Párty hra sa musí hrať jednoznačne v kolektíve, čo dokazuje aj prvá poriadne bláznivá kompilácia minihier od Ubisoftu. Prepožičal jej tvár vykostený hrdina Rayman a patrí vôbec medzi najlepšie hry od tohto vydavateľa pre Wii. Ako správna kompilácia ponúka okamžitú zábavu, rýchlo pochopiteľné herné mechanizmy a hodiny a hodiny zábavy. Rayman Raving Rabbids zaručene vydrží do ďalšej veľkej kompilácie, ale chýbajú tu zásadné prvky, ktoré mohli hru spraviť ešte prístupnejšiu, ešte hravejšiu a ešte zábavnejšiu.

[karta] [recenzia]

Zahrá si skutočne každý.
 Wii Sports

Jediný šport, ktorý sa každý naučí hrať a každý si ho zamiluje, je dodávaný s každým balením konzoly. Wii Sports sa stáva ľahko zapamätateľný a rozpoznateľný vďaka úžasnej schopnosti presvedčiť kohokoľvek, že zahrať si môže skutočne každý. Keď v skutočnosti uvidíte úsmev na tvárach ľudí, ktorí nikdy nehrali a tí do vás potom rýpu, či si s nimi nedáte partičku bowlingu, viete, že Nintendo s touto kompiláciou uderili klinec po hlavičke. Wii Sports bola u nás pasovaná za zatiaľ jedinú nefalšovanú párty hru. Za týmito slovami osobne stojím, testoval som hry výhradne na ľuďoch.

[karta] [recenzia]

Celkovo najlepšia Wii hra roka 2006

Už nemusíte čakať na najväčšie dobrodružstvo.
 The Legend of Zelda: Twilight Princess

Nintendo vsadili na tradíciu, vsadili na známu tvár a Wii nemohla dostať lepšiu hru ako Twilight Princess. Predala sa takmer ku každej konzole! The Legend of Zelda je presne ten typ hry, ktorá dokáže učarovať a donútiť vás znovuobjavovať už objavené. Tak dokonalý dizajn a zmiešané staré herné mechanizmy s novými neuvidíte v žiadnej inej hre, navyše Twilight Princess je dlhotrvajúce strhujúce dobrodružstvo. Počas hrania si budete priať, aby nikdy neskončilo.

[karta] [recenzia]

Ak uvažujete nad kúpou Wii, určite vám pomôže rozhodnúť sa aj pripravovaný článok, v ktorom sa pozrieme, čo nás čaká a neminie tento rok.


napísal spacejunker 16.1.2007Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.