DS hry roka 2006

Článok pre DS


Predstavujeme najlepšie DS hry za rok 2006. Výber najlepších z najlepších nebol sprevádzaný žiadnymi hádkami, ani divokými gestikuláciami, iba súhlasným kývaním hláv na znak súhlasu. Zostavovanie rebríčka najlepších hier uľahčoval fakt, že mnohé hry si svojimi kvalitami získali prvenstvo v čase, keď bol koniec roka v nedohľadne. Už vás ale ďalej zdržovať nebudem, aj tak ste si tento text odrolovali až dolu k celkovo najlepšej hre. Úvod nikto nečíta. To by som sem mohol aj napísať, ako som raz... Takže, kapela predposledný krát fanfáry! Tram-Da-DÁ, prichádzajú najlepší.

Najlepšia platformovka
 

Návrat ku klasike sa vyplatil.
 New Super Mario Bros. 93 %
 
Pôvodný model DS-ka sa začal predávať s remakom Super Mario 64, redizajnovaný model DS Lite zase s geniálnym retro návratom New Super Mario Bros. Nintendo konzervatívne zostáva verné tradíciám, ale skutočným šokom je návrat k 2D grafike a skrolovacím obrazovkám. Už tak tradičná platformovka sa stala ešte tradičnejšou. Hrateľnosti to nijako nevadí, práve naopak. Jeden level hltáte za druhým a nestačíte sa diviť, ako to opäť dokázali majstri dizajnéri, že sa cítite ako doma, ale pritom objavujete nové a nové veci. New Super Mario Bros. právom prináleží táto cena, dokonca sa nebojíme povedať, že ani na ďalších platformách tento rok nemá konkurenciu.

[karta] [recenzia]

Nominanti: Yoshi's Island 2Najlepšia kompilácia/puzzle hra

Všetky dôležité stolové hry v jednom.
 42 All-Time Classics 85 %

Je ich presne 42. Garantujeme vám, že tých 42 stolových hier vás zamestná na dlhé týždne. Vlastne, keď nad tým uvažujem, kartridge s touto výborne zostavenou (a vyváženou) kompiláciou vám bude okupovať handheld oveľa dlhšie. Drvivá väčšina hier, vrátane Človeče podporuje najväčšiu prednosť 42 All-Time Classics a ňou je online multiplayer. Ak ste v dosahu hotspotu, stanete sa väzňami dôverne známych hier aj kvôli silne návykovej sociálnej interakcii - chatu a posielaniu obrazových správ. 42 All-Time Classics je ideálnou voľbou pre starších hráčov.

[karta] [recenzia]

Nominanti: Brain Training, Tetris DSNajlepšia akcia


Samus Aran je späť, navyše s návykovým multiplayerom.
 Metroid Prime: Hunters 82 %

"Na konzolách Nintendo vždy vyčnievala táto séria z radu kvôli kombinovaniu akcie s prvkami adventúr. Hunters navyše pridáva multiplayer, precízne ovládanie, ktoré sa stáva vzorom pre ostatné FPS akcie, bezkonkurenčný zvuk a grafiku. Pokiaľ si chcete zastrieľať, nemáte iného východiska. S Hunters sa isto trafíte presne do čierneho." Tak toto hovorí naša recenzia (z júna 2006) a ťažko k tomu niečo dodať, snáď len, že lepšiu akciu by ste na DS hľadali márne.

[karta] [recenzia]

Nominanti: NanostrayNajlepší racing/šport


Tony posledne dupol na plyn.
 Tony Hawk's Downhill Jam

Activision zmenil koncept skejterskej série Tony Hawk. V novej podobe mu vsadenie na sériu pretekov downhill vyšlo. Tonymu patrí prvá priečka za veľmi rýchlu grafiku (aj keď komixový nádych nemusí vyhovovať každému), najdlhšie grindy a za špičkovú podporu multiplayeru. Downhill Jam nestráca nič z čara skejtovania, len ho trochu zrýchľuje. Je to také SSX na kolečkách. Nový Tony Hawk je jednoducho priamočiarejší, rýchlejší, zábavnejší a menej frustrujúci.

[karta]

Nominanti: FIFA 07, NFS CarbonNajlepšia simulácia


Na túto hru obzvlášť pozor, vyvoláva závislosť na virtuálnom svete!
 Animal Crossing: Wild World 87 %

Nevinne vyzerajúca hra, v ktorej sa staráte o svoj domček, zlepšujete vzťahy so susedmi posielaním darčekov v balíčkoch, na stromoch nachádzate kusy nábytku a všemožnými spôsobmi si snažíte zarobiť na živobytie a zveľaďovať svoje mestečko, skrýva v sebe až diabolskú návykovosť. Animal Crossing je hrou, ktorú nemusíte hrať hodiny a hodiny v kuse, ale stačí vám, ak skontrolujete svoj nový virtuálny domov niekoľko krát za deň. Čas v hre totiž plynie ako v skutočnosti. Tak pozor, aby ste svoje mestečko po mesiaci nenašli celkom opustené a zarastené burinou! Animal Crossing: Wild World si zaslúži aj špeciálnu cenu za najrýchlejšie vybudovanú závislosť, ktorú dokáže živiť nenormálne dlhý čas.

[karta] [recenzia]

Nominanti: Trauma CenterNajlepšie RPG


Nezastaviteľné dobrodružstvo vysokej RPG kvality.
 Mario & Luigi: Partners in Time

Táto hra patrí medzi moje najobľúbenejšie. Konštantne okupuje DS-ko a zakaždým, keď sa k nej vrátim, dokáže prísť s novou technikou, ktorú moje postavičky ešte nepoznajú. Otvárajú sa ďalšie a ďalšie dvere a vzdialenosť medzi záchrancami a opätovne unesenou princeznou sa skracuje. Mario & Luigi je absolútne geniálnou kombináciou RPG s prvkami platformovky. Prakticky nemá jediné slabé miesto, hrateľnosť nepoľavuje ani po desiatkach hodín a roztomilá grafika je už len takým malým bonbónikom.

[karta]

Ešte pred vyhlásením celkovo najlepšej DS hry za rok 2006 sa pozrime na menej významné kategórie:

 Najlepšie technické spracovanie: Metroid Prime: Hunters
 Najlepší offline/online multiplayer: Metroid Prime: Hunters
 Najlepšia hra, ktorú nik nehral: Electroplankton
 Najlepšie využitie touchscreenu: Trauma Center: Under the Knife
 Najväčšie sklamanie: zatiaľ nebolo konkretizované prepojenie medzi DS a Wii
 Najväčšie prekvapenie: ohlásenie Dragon Quest IX exkluzívne pre DS

Najlepšia DS hra roka

Nikto nemal šancu, Mario rozdupal konkurenciu.
 New Super Mario Bros. 93 %

Mal som sto chutí, nechať toto miesto prázdne. Neobťažovať sa ani písaním obligátneho "no comment" a čakať na reakcie v diskusii. Nechať tu len miesto na zamyslenie pre tých, ktorí neverili, ktorí pochybovali a ktorí to robia aj doteraz. Pozornejším z vás isto udrela do očí jedna skutočnosť. Všetci víťazi v našich kategóriách (až na jedného) sú hry od Nintenda. Big N nielenže robí tie najlepšie hry pre svoje platformy, ale patria medzi vôbec najlepšie na svete, s hernými mechanizmami, ktoré inšpirujú, sú kopírované, vzbudzujú obdiv a niektoré dokonca aj strach. Ale toto miesto malo byť pôvodne prázdne, tak ja už sklapnem. Óh, áno, New Super Mario Bros. zvalcoval všetku svoju konkurenciu a bežal si po hlavnú cenu s takou ľahkosťou ako Mario skáče po hlavách nepriateľov.

[karta] [recenzia]Najbližšie sa pozrieme do našej krištáľovej gule a predstavíme si hry, ktoré by ste nemali premeškať tento rok. A že nebude ledajaký, čakajú nás skutočné perly!


napísal spacejunker 13.1.2007Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.