Top PSP hry roka 2005

Článok pre PSP


Ďalšia z nových kategórií o hru roka je pre handheld PSP. Minulý rok sme ju v EU ešte nemali a aj tento prišla len na jeseň, a tak je výber hier trochu obmedzený. Stále je dostatočný na to, aby sme vybrali niekoľko top titulov.

Najlepšia akčná adventúra

 GTA Liberty City Stories

Jednoznačne najviac v oblasti akčných adventúr tento rok pre PSP priniesla hra GTA Libery City Stories. Hra ponúka nový prídavok do GTA série s novým príbehom v pôvodnom meste Liberty City. Ponúka množstvo hodín zábavy, prvý krát v GTA sérii aj multiplayer a celé v detailne prepracovanom meste s možnosťami, ako ponúkalo GTA: SA. Jediné obmedzenie je asi v absencii lietania, ktoré v rámci výkonových možností handheldu autori nezapracovali.

[karta] [recenzia čoskoro]

Nominanti: Prince of Persia, King Kong


Najlepší racing/šport


 WipEout Pure 91%

Racingovka, ako sa patrí, rýchla, s dobrým ovládaním, graficky kvalitná a rozsiahla s množstvom bonusov a stiahnuteľného obsahu. Hra mala síce tento rok peknú konkurenciu, ako v športoch, tak aj vo svojom žánri, ale nič ju nedokázalo prekonať. Jediným mínusom hry bola len kolísavá AI nepriateľov a dosť zdržovali aj loadovacie časy.

[karta] [recenzia]

Nominanti: Ridge Racer, Burnout Revenge, SSX On Tour


Najlepšia stratégia

 Lord of the Rings: Tactics 90%

Lord of the Rings sa pričaroval aj na PSP a ukázal tu zaujímavé spracovanie taktickej stratégie s RPG prvkami. Takýto Pán Prsteňov ešte nebol a vďaka svojej tématike a jednoduchému ovládaniu zaujal aj hráčov, ktorí bežne ťahové stratégie nemusia. K atraktívnosti prispela aj kvalitná grafická a zvuková stránka.

[karta] [recenzia]

Nominanti: Metal Gear AC!D

Najlepšia RPG

  X-Men Legends II: Rise of Apocalypse 

Pravých RPG hier nám ešte na PSP nevyšlo veľa, a ako najlepšiu sme vybrali X-Menov, ktorí sú síce akčne zameraný, ale RPG štýl tam je. Hra ponúkla rozsiahlu paletu komixových postáv, každú s vlastnými schopnosťami, nechýbajú plne deštrukčné prostredia a hlavne rozsiahla kampaň, na ktorej sa zapotia aj komixoví fanúšikovia.

[karta]

Nominanti: Untold Legends


Najlepšia puzzle hra

 Lumines

Jednoduchá logická hra Lumines zatemnila mozgy mnohým hráčom a vtiahla ich do sveta lumíkov. Hra ponúka zaujímavú grafiku, ozvučenie a aj kvalitne prepracovanú hernú časť. Hra je niečo na štýl tetris, len v modernejšom a rozmanitejšom poňatí. Trochu škoda len obmedzenej ponuky prvkov, kde padajú len štvorčeky zložené zo štyroch rôznofarebných menších štvorcov.

[karta]

Nominanti: Ape Academy


Ďalšie kategórie sú už menej významné, i keď rovnako zaujímavé, ale bolo by ich hriechom nespomenúť, takže tu sú:

Najlepšia grafika: WipEout Pure
Najlepší príbeh: Meta Gear AC!D
Najlepší multiplayer: GTA: Liberty City Stories
Najväčšie sklamanie: málo originálnych hier
Najväčšie prekvapenie: multiplayer v GTA: Liberty City Stories


Najlepšia PSP hra roka 2005 

 GTA: Liberty City Stories

Rozhodovanie bolo ťažké, no nakoniec sme vybrali hru, ktorá naozaj stála za to a naozaj sa oplatila. Hra totiž ponúka desiatky hodín zábavy, kvalitný multiplayer, grafiku, možnosti a aj soundtrack, čím vyťažila z handheldu takmer maximum. Dúfajme, že úplné maximum uvidíme v ďalšej PSP vezii GTA, kam by mohli dopracovať aj helikoptéry a lietadlá, pripadne ďalšie možnosti.

[karta] [recenzia čoskoro]

Nominanti: Ridge Racer, WipEout Pure, Lumines


Takže to bol náš výber hier. Ak máte iný názor, máme tu pre vás užívateľskú anketu, do ktorej sa môžete zapojiť a pomôcť zostaviť čitateľský rebríček hier. Hlasujete v jednotlivých kategóriach a aj o hru roka. Ak ste hry z niektorej kategórie nehrali, nemusíte vyznačiť žiadnu hru.

Čitateľská anketa o PSP hry roka 2005  >>> kliknite sem <<<


napísal saver 8.2.2006Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.